navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Program F-110 pomyślnie przeszedł wstępny przegląd projektu

Program fregaty F-110 przeszedł pomyślnie wstępny przegląd projektu (PDR) przeprowadzony przez Navantia, Ministerstwo Obrony i Marynarkę Wojenną.

Przegląd zakończył się w tym tygodniu w stoczni Navantia w Ría de Ferrol. W dniach 19 i 20 odbyły się dwie sesje techniczne w trybie mieszanym (bezpośrednie i online) pod przewodnictwem szefa programu F-110 Generalnej Dyrekcji Uzbrojenia i Materiałów (DGAM), kapitan José Antonio Toro. Fernández. W piątek, 21 grudnia, odbył się panel wykonawczy PDR, któremu przewodniczył zastępca dyrektora generalnego ds. Programów DGAM, generał brygady León Antonio Machés Michavila, przy udziale władz Obrony i Marynarki Wojennej.

„Wstępny przegląd projektu potwierdził solidność projektu tej fregaty, co będzie oznaczało skok technologiczny w zakresie możliwości hiszpańskiej marynarki wojennej i cyfrowej transformacji Navantii” – powiedział prezes firmy Ricardo Domínguez.

„Ten ważny kamień milowy programu został zrealizowany zgodnie z kalendarzem, który ustaliliśmy w czerwcu 2020 roku, pokazując tym samym zaangażowanie wszystkich zaangażowanych w jego rozwój. F-110 ma już dojrzałą konstrukcję, która pozwoli nam posuwać się naprzód w kolejnych etapach, tak aby budowa statków ruszyła jak najszybciej – dodał.

PDR został zmaterializowany poprzez grupy robocze utworzone przez przedstawicieli Ministerstwa Obrony i Navantii, w których dokonano przeglądu takich aspektów, jak cyberbezpieczeństwo, system usług zintegrowanych, przestrzeń wielozadaniowa i cyfrowy bliźniak. F-110 będą pierwszymi okrętami marynarki wojennej, które będą miały tego cyfrowego bliźniaka, aby zoptymalizować zarządzanie.

Po tym kamieniu milowym, w który Navantia zainwestowała w ostatnich miesiącach znaczne zwiększenie zasobów, program rozpocznie teraz szczegółową inżynierię. Fregata F-110 ma również strategiczne znaczenie dla Navantii. Wymaga ponad 20 milionów godzin pracy i jest dźwignią cyfrowej transformacji firmy i jej otoczenia przemysłowego, a także kluczowym atutem dla jej możliwości eksportowych.

źródło: Navantia

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY