navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Prezydent podpisał ustawy ws. ratyfikacji akcesji Szwecji i Finlandii do NATO na ORP Gen. T. Kościuszko

Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawy ws. ratyfikacji akcesji Szwecji i Finlandii do NATO

W piątek, 22 lipca 2022 r., w Porcie Wojennym Gdynia, na pokładzie fregaty rakietowej ORP Gen. T. Kościuszko, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Zwierzchnik Sił Zbrojnych Andrzej Duda podpisał:

·  ustawę z dnia 7 lipca 2022 r. o ratyfikacji Protokołu do Traktatu Północnoatlantyckiego w sprawie akcesji Republiki Finlandii, podpisanego w Brukseli 5 lipca 2022 r.

·  ustawę z dnia 7 lipca 2022 r. o ratyfikacji Protokołu do Traktatu Północnoatlantyckiego w sprawie akcesji Królestwa Szwecji, podpisanego w Brukseli 5 lipca 2022 r.

NATO wzmacnia się poprzez przystąpienie do niego silnych państw. Liczę, że współpraca z tymi państwami będzie dla nas motywacją do wzmocnienia naszego potencjału bezpieczeństwa – zaznaczył Andrzej Duda.

Szef BBN Paweł Soloch ocenił, że miejsce podpisania ustaw ratyfikacyjnych będzie symboliczne. Prezydent widzi znaczenie akcesji Szwecji i Finlandii do NATO dla regionu Morza Bałtyckiego, ale także wysyłamy sygnał do naszych sojuszników, że Polska też partycypuje w bezpieczeństwie regionu Morza Bałtyckiego. Podpisanie ustaw na pokładzie okrętu wojennego ma podkreślić znaczenie, jakie Prezydent przywiązuje do rozbudowy i odbudowy naszej floty na Morzu Bałtyckim – uzasadniał minister.
źródło: 3.FO
Foto: bsmt Michał Pietrzak/3.FO

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY