navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Postawa marynarzy godna naśladowania !

W poniedziałek, 14 czerwca, na ulicy Karsiborskiej prowadzącej do przeprawy promowej w Świnoujściu doszło do tragicznego wypadku. Samochód osobowy wypadł z drogi na pobocze, gdzie znajdują się pniaki pozostałe po wycince drzew. Samochód kilkukrotnie dachował.

Jako jedni z pierwszych na miejscu zdarzenia byli żołnierze Komendy Portu Wojennego w Świnoujściu. Pojazdem służbowym natychmiast zablokowali całą drogę i rozpoczęli udzielanie pomocy. Skupili się na mężczyźnie najciężej poszkodowanym, który podczas dachowania wyleciał z samochodu. Udrożnili mu drogi oddechowe i monitorowali jego stan do czasu przyjazdu ratowników medycznych. Niestety jak się później okazało obrażenia, których doznał były śmiertelne. Dodatkowo żołnierze przeczesali całe miejsce zdarzenia w poszukiwaniu innych poszkodowanych oraz sprawdzali i zabezpieczali teren przed ewentualnym lądowaniem śmigłowca LPR.

Pamiętajmy by w takich sytuacjach nie być biernym. Dzięki szybkiemu i profesjonalnemu działaniu można pomóc uratować ludzkie życie i zdrowie !

źródło: 8.FOW

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY