navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Podchorążowie z Kuwejtu kończą studia I stopnia

W piątek, 23 lipca w Auli Akademii Marynarki Wojennej odbędzie się uroczystość ukończenia studiów przez podchorążych z Kuwejtu. Mury polskiej uczelni opuści 18 studentów reprezentujących Straż Przybrzeżną Państwa Kuwejt. Ceremonia rozpocznie się o godz. 11:00 i będzie transmitowana online na kanale You Tube AMW.

foto: Krzysztof Miłosz

Podczas uroczystości zostanie wprowadzony sztandar Akademii Marynarki Wojennej, po czym nastąpi odegranie hymnów narodowych: Hymnu RP oraz Hymnu Państwa Kuwejt. Studentom zostaną wręczone dyplomy ukończenia studiów I stopnia, a także wyróżnienia za osiągnięcie najlepszych wyników w nauce, za wzorową postawę żołnierską i za osiągnięcia sportowe. Podchorążowie z Kuwejtu studiowali na Wydziale Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego, a warto zaznaczyć, iż pierwsi studenci z tego Państwa rozpoczęli naukę w Akademii Marynarki Wojennej w 2015 r.

Ceremonię zaszczyci swoją obecnością wielu przedstawicieli strony kuwejckiej: Khalid Y. AlFadhli, ambasador Państwa Kuwejt w Polsce, gen. Mubarak Alamiri, podsekretarz stanu ds. bezpieczeństwa granic – dyrektor departamentu bezpieczeństwa granic i wybrzeża, gen. Khalid Alnazzal dyrektor Centrum Szkolenia Straży Przybrzeżnej Kuwejtu, gen. Ali Alwehaib, zastępca Dyrektora Akademii Policyjnej Kuwejtu, gen. bryg.  Adnan Saleh Amer, attache wojskowy Państwa Kuwejt w Berlinie. Ponadto swoją obecnością wagę uroczystości podkreślą przedstawiciele Państw, z których podchorążowie studiowali i studiują w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni: kontradm. Saleh Alreshead, attache wojskowy Królestwa Arabii Saudyjskiej w Polsce. Natomiast stronę polską reprezentować będą przedstawiciele Inspektoratu MW, COM DKM, 3 FO i 8 FOW.

Studenci zagraniczni to już codzienność w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Partycypują zarówno w życiu naukowym, jak i kulturalnym, włączają się w święta oraz uroczystości przygotowywane przez środowisko lokalne i wojskowe. Pierwszy rocznik podchorążych z Kuwejtu opuścił mury gdyńskiej uczelni w 2019 roku. Do tej pory studia w Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni ukończyło 77 podchorążych z Arabii Saudyjskiej, Kataru i Kuwejtu. Oczywiście nie licząc obecnego rocznika, który będzie już trzecim z Kuwejtu. Aktualnie w uczelni studiuje 60 studentów zagranicznych.

źródło: AMW

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY