navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Pociski wystrzelone na odległość ponad 5500 km

Wystrzelenie salwy czterech pocisków balistycznych Buława z atomowego okrętu podwodnego Władimira Monomacha na Morzu Ochockim odbyło się w sobotę z odległości ponad 5500 kilometrów – powiedział prezydentowi Władimirowi Putinowi minister obrony Rosji Siergiej Szojgu – według rosyjskiego Ministerstwa Obrony.

fot. Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej / TASS

„Minister obrony armii Federacji Rosyjskiej generał Siergiej Szojgu poinformował Naczelnego Wodza Federacji Rosyjskiej Władimira Putina o końcowym etapie prób bojowych o kontrolę nad strategicznymi siłami ofensywnymi. Krążownik Władimir Monomach wystrzelił salwę czterech pocisków balistycznych Bulava z pozycji zanurzonej w odległości ponad 5500 kilometrów od Morza Ochockiego ”- poinformowało Ministerstwo Obrony.

Ministerstwo dodało, że „wszystkie głowice rakietowe z powodzeniem dotarły na wyznaczony obszar pola bojowego w Chizha”.

Ćwiczenia dowodzenia i kontroli strategicznych sił nuklearnych rozpoczęły się w Rosji 9 grudnia pod dowództwem Naczelnego Wodza Rosji, prezydenta Władimira Putina. Ćwiczenia obejmowały sprzęt lądowych, marynarki wojennej i lotnictwa rosyjskich strategicznych sił jądrowych. Pociski balistyczne i manewrujące były odpalane z okrętów podwodnych i wyrzutni naziemnych, a także z bombowców Tu-160 i Tu-95MS Sił Powietrznych Rosji. Wszystkie uruchomienia odbyły się zgodnie z planem.

Źródło: TASS

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY