navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

PMB Defence podpisał kontrakt na szwedzkie baterie podwodne

PMB Defence (PMB) ma przyjemność ogłosić, że otrzymała kontrakt na dostawę głównych baterii akumulatorowych do firmy Saab dla szwedzkich okrętów podwodnych nowej generacji.

Prezes PMB Defense, pan Stephen Faulkner, stwierdził, że PMB od dawna współpracuje z Saabem.

„Ten kontrakt stanowi uzupełnienie naszych równoległych prac rozwojowych z Saabem i jesteśmy dumni, że możemy zastosować nasze możliwości w systemach akumulatorów dla wiodących szwedzkich konwencjonalnych okrętów podwodnych. Dostawa systemów akumulatorów do nowej klasy okrętów podwodnych jest zgodna z naszym celem, jakim jest bycie najbardziej wiarygodnym projektantem i dostawcą systemów akumulatorów do łodzi podwodnych ”- powiedział Faulkner.

Najnowsza ewolucja szwedzkich okrętów podwodnych jest projektowana i budowana przez Saaba. Opierając się na ponad 100-letnim doświadczeniu, nowa klasa okrętów podwodnych po uruchomieniu będzie najnowocześniejszą konwencjonalną konstrukcją łodzi podwodnej na świecie.

Dyrektor zarządzający Saab Australia, Andy Keough, powiedział, że wspieranie partnerstwa z australijskimi dostawcami wysokiej jakości było głównym celem Saaba zarówno w australijskiej, jak i globalnej działalności.

„Innowacje w australijskim przemyśle pomagają napędzać naszą suwerenność, więc wspaniale jest widzieć, jak lokalne przedsiębiorstwa przemysłu obronnego, takie jak PMB, odnoszą sukcesy na globalnym rynku dzięki technologii zaprojektowanej i zbudowanej tutaj, w Australii” – powiedział Keough.

„PMB ma ugruntowaną reputację w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań bateryjnych dla australijskiej obrony, a nowy kontrakt z Saabem poszerzy ich międzynarodowy zasięg w dostawach najnowocześniejszych technologii dla rewolucyjnych okrętów podwodnych Królewskiej Szwedzkiej Marynarki Wojennej”.

PMB będzie produkować systemy akumulatorów w naszych nowych, najnowocześniejszych zakładach produkcyjnych, badawczo-rozwojowych i inżynieryjnych, zlokalizowanych w sąsiedztwie Stoczni Marynarki Wojennej Osborne w Adelajdzie w Australii Południowej.

PMB z niecierpliwością oczekuje współpracy z Saabem, która zapewni szwedzkiej marynarce wojennej najlepszą baterię i przyczyni się do doskonałych osiągów okrętów podwodnych.

Umowa ta uzupełnia ostatnie ogłoszenia dotyczące zakupu przez PMB segmentu baterii do łodzi podwodnych EnerSys oraz naszej umowy na dostawy z Kanadą.

Źródło: pmbdefence.com.au

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY