navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Pierwszy turecki USV ULAQ kończy morskie próby.

Opracowany przez tureckie firmy Ares Shipyard i Meteksan Defense prototyp pierwszego uzbrojonego bezzałogowego statku nawodnego ULAQ w Turcji przeszedł testy morskie, poinformował turecki dziennik TRT .

Ares zwodował prototyp ULAQ w styczniu 2021 roku i od tego czasu prowadzi próby morskie w okolicach zatoki Antalya.

„W styczniu zwodowaliśmy pierwszego członka rodziny ULAQ USV, a teraz zakończyliśmy próby morskie jednostki. Dron jest teraz gotowy do pracy. Jest całkowicie autonomiczny, a jego wnętrze zostało opracowany przez firmę Roketsan ”- powiedział Ozgun Utku Alanc, CEO Stoczni Ares.

„Podczas prób przeprowadził kilka symulacji wystrzeliwania pocisków. Prototyp zostanie ukończony po wystrzeleniu rakiet L-UMTAS i Cirit produkcji Roketsan, które zostaną przeprowadzone w najbliższych dniach. ” – dodał pan Alanc.

„Zaprojektowaliśmy różne typy ULAQ, w tym warianty ASW i przeciwokrętowych nośników rakiet. Po dostawie tureckie siły zbrojne zyskają krytyczne zdolności na otaczających morzach. Ponadto planujemy eksportować go do krajów przyjaznych i sojuszniczych za zgodą Ministerstwa Obrony ”- zaznaczył Alanc.

Stocznia Ares i Meteksan ogłosiły 23 kwietnia wariant ASW USCV, który jest wyposażony w sonar i lekkie torpedy.

ULAQ to nazwa rodziny produktów Bezzałogowych Pojazdów Powierzchniowych (USV) opracowanych przez silny sojusz Stoczni ARES i Meteksan Defence, która obejmuje różne typy platform, możliwości i funkcje.

Eliminuje czynnik ludzki poprzez możliwość zdalnego sterowania lub wyrafinowane oprogramowanie do wykonywania z góry określonych misji autonomicznych. Eliminując czynnik ludzki, przewyższa obecne rozwiązania platformowe. ULAQ to posłaniec, wysłannik z historii starożytnej ze swoimi niezwykłymi umiejętnościami i ekstremalnymi zdolnościami bojowymi.

źródło: TRT

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY