navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Personel arktycznej grupy Floty Północnej opracował szkolenie desantowo-amfibijne

W Zatoce Gryaznaya w Zatoce Kola odbyła się sesja szkoleniowa dotycząca szkolenia desantowego z udziałem personelu wojskowego Korpusu Piechoty Morskiej Floty Północnej, która jest częścią grupy arktycznej. Kierowcy dwuczłonowych pojazdów śnieżnych i bagiennych Vityaz i Aleut, a także Ural, KamAZ i transportery opancerzone, opracowali ładowanie sprzętu na międzypokład statku desantowego, a także pozostawili go na lądzie.

Szkolenie odbyło się wspólnie z załogą dużego desantowca „Aleksander Otrakowski”, która opracowała podejście do brzegu i odbiór sprzętu w sposób z naciskiem.

Również załoga BDK i marines opracowały zadania obrony przeciwlotniczej punktu załadunku sprzętu desantowego z organizacją dyżuru załóg MANPADS na wybrzeżu i personelu baterii okrętowej kalibru uniwersalnego.

W sumie w szkoleniu wzięło udział ponad 100 osób i 10 jednostek sprzętu wojskowego i specjalnego. Nabyte umiejętności szkolenia desantowego desantowego pomogą marines pewnie wylądować na niewyposażonym wybrzeżu kontynentu i wyspach Oceanu Arktycznego podczas kolejnego arktycznego rejsu okrętów Floty Północnej.

Źródło: MW Rosji

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY