navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Pakistańska marynarka wojenna uczestniczy w ćwiczeniach Asad Al Bahr-II w Katarze

Okręty Pakistan Navy Alamgir i Azmat odwiedziłyPort Hamad w Doha, Katar, podczas planowanego ćwiczenia Asad Al Bahr-II z Katarskimi Siłami Morskimi.

Zgodnie z komunikatem, okręty marynarki wojennej Pakistanu zostały ciepło powitane przez wyższych oficerów sił morskich Kataru i attaché obrony Pakistanu po ich przybyciu.

Po zakończeniu wizyty w porcie, odbyły się bilateralne ćwiczenia Asad Al Bahr-II pomiędzy okrętami marynarki wojennej Pakistanu i katarskich Emiri Naval Forces HUWAR, DAMSAH i KAAN, które uczestniczyły w szkoleniu wraz z samolotami Sił Powietrznych Kataru .

Ćwiczenie miało na celu wzmocnienie więzi dwustronnych, zacieśnienie współpracy morskiej i interoperacyjności między dwiema marynarkami. Udział w ćwiczeniach Asad Al Bahr-II jest wyrazem determinacji pakistańskiej marynarki wojennej do współpracy z przyjaznymi marynarkami wojennymi w celu promowania pokoju i bezpieczeństwa w regionie.

Pakistan i Katar łączą bliskie przyjacielskie stosunki i serdeczne stosunki. Oczekuje się, że wizyta statków PN w porcie, a następnie ćwiczenie Asad Al Bahr-II jeszcze bardziej wzmocnią dwustronne stosunki między zaprzyjaźnionymi krajami.

źródło: Navalpost

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY