navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Ostatnia autonomiczna jednostka do niszczenia min dostarczona do Royal Navy

Trzecia i ostatnia autonomiczna jednostka do zwalczania min Royal Navy została dostarczona do bazy marynarki wojennej w Clyde.

RNMB Hebe, nazwana na cześć starożytnej greckiej bogini młodości, dołączyła teraz do siostrzanych jednostek Harrier i Hazard w ramach programu bezzałogowego wykrywania min Projektu Wilton Królewskiej Marynarki Wojennej.

Hebe, cztery metry dłuższa od swoich siostrzanych jednostek i mająca więcej technologii na pokładzie, jest w stanie pracować sama na operacjach, ale także zintegrować się z istniejącym sprzętem.

Razem te trzy jednostki są kluczowymi elementami przyszłych operacji szukania i unieszkodliwiania min dla marynarki wojennej.

Łodzie mogą pracować w różnych konfiguracjach – ręcznie, zdalnie lub autonomicznie – w celu wykrywania i klasyfikowania min i uzbrojenia morskiego. Zespół Project Wilton przeprowadza obecnie kompleksowe testy i program rozwoju zdolności, aby zapewnić gotowość do realizacji operacji badania tras.

Komandor porucznik Ross Balfour, dowódca Projektu Wilton, powiedział: „RNMB Hebe jest ostatnim elementem układanki zdolności morskich Projektu Wilton.

„Jednostka jest 15-metrową łodzią Vahana, o cztery metry dłuższą niż inne Projektu Wilton. AEUK dokonało znaczących ulepszeń, dzięki czemu Hebe ma organiczne zdolności dowodzenia, kontroli i komunikacji, które umożliwiają autonomiczne sterowanie jej siostrzanym Harrierem. 

„Posiada również zdolność obsługi holowanego sonaru bocznego w celu mapowania dna morskiego.

„Hebe ma fantastyczny potencjał i pilnie pracujemy nad zintegrowaniem jej imponujących możliwości z naszym istniejącym sprzętem”.

źródło: Royal Navy

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY