navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

ORP Błyskawica odpłynęła z nabrzeża

ORP Błyskawica została odholowana do stoczni. Naprawę dokową okrętu-muzeum ORP Błyskawica przeprowadzi Stocznia Wojenna w Gdyni. Za ponad 7,1 mln zł na najbardziej popularnym w Gdyni obiekcie muzealnym zostaną wykonane prace konserwujące elementy podwodne i nawodne.

https://trojmiasto.tv/Holowniki-odprowadzaja-Blyskawice-Gdynia-09-03-2021-video-53646.html

W doku Stoczni Wojennej w Gdyni w ciągu 90 dni mają zostać wykonane wszystkie prace na zasłużonym nie tylko dla Polski niszczycielu. Będzie to pierwszy remont ORP „Błyskawica” od 2014 roku. Po siedmiu latach okręt-muzeum, który jest wizytówką Gdyni, przejdzie tzw. naprawę dokową. Konserwacji poddane zostaną zarówno części podwodne, jak i te, które na co dzień możemy oglądać.

foto: Wikipedia

Na 85-letnim okręcie będą nie tylko wymieniane elementy, zostanie też on odmalowany specjalną farbą antykorozyjną. Prace będą kosztować nieco ponad 7,1 mln zł. Wykonawca – Stocznia Wojenna – zapewnia 3 lata gwarancji na wykonane prace na okręcie. To właśnie okres udzielonej gwarancji oraz cena okazały się w przetargu kluczowe, bo startujące w nim Gdańska Stocznia Remontowa i Stocznia Remontowa Nauta przedstawiły nie tylko wyższe ceny, ale też krótszy okres gwarancji.

źródło: Trójmiasto.pl


Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY