navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Okręty NATO biorą udział w prowadzonych przez Włochy ćwiczeniach Mare Aperto

Okręty NATO Maritime Group 2, Task Unit 02 (SNMG2 TU02) biorą udział w prowadzonych przez Włochy wspólnych ćwiczeniach morskich Mare Aperto 2021.

Mare Aperto 2021 to włoskie ćwiczenie dostępne dla państw sojuszniczych i NATO, które mają na celu poprawę gotowości bojowej uczestniczących aktywów.

Od 4 do 27 października 2021 r. Morze Adriatyckie, Morze Jońskie, Cieśnina Sycylijska i Morze Tyrreńskie będą otwarte dla publiczności w ramach Mare Aperto 2021.

Ponad 4000 mężczyzn i kobiet z dziewięciu marynarek wojennych, 21 jednostek morskich, cztery samoloty AV-8B i 17 śmigłowców zaokrętowanych, w tym dwa śmigłowce bojowe armii włoskiej, trzy włoskie okręty podwodne, samolot patrolowy P72 włoskich sił powietrznych i naziemny samolot P180 samolot, weź udział.

Sztab i załogi zmagają się z coraz trudniejszymi ćwiczeniami w złożonym i realistycznym środowisku, w którym prowadzona jest szeroka gama działań, m.in. zwalczanie terroryzmu, ochrona infrastruktury krytycznej, ochrona swobodnej nawigacji (w tym zwalczanie piractwa), zwalczanie proliferacji broni masowego rażenia oraz zakaz morski.

Szkolenie odbywa się w różnych specjalnościach wojennych, w tym w sytuacjach przeciwlotniczych, przeciw okrętom podwodnym i przeciw okrętom nawodnym. Ćwiczenie ma również na celu nauczenie uczestników, jak współpracować w celu rozwiązania sytuacji kryzysowych, obejmujących zarówno konwencjonalne, jak i asymetryczne zagrożenia.

Kontradmirał Stefano Russo dowodzi SNMG2 (włoska marynarka wojenna). SNMG2 TU02 składa się teraz z włoskiego okrętu flagowego ITS Fasan, niemieckiego tankowca FGS Spessart oraz tureckiej fregaty TCG Gokceada.

Stałe Siły Morskie uczestniczą w ćwiczeniach, takich jak Mare Aperto, aby poprawić interoperacyjność, zademonstrować obecność i uspokoić sojuszników o zobowiązaniu się do obrony zbiorowej na morzu.

źródło: Navalpost

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY