navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Okręty Floty Bałtyckiej przeprowadzały w ramach szkolenia wystrzeliwanie rakiet elektronicznych

Zgodnie z planem szkolenia bojowego sił Floty Bałtyckiej załogi małych okrętów rakietowych (RTO) „Zeleny Dol”, „Sowietsk” i „Serpukhov” przeprowadziły szkolenie do uderzenia pociskami manewrującymi kompleksu morskiego Calibre na przybrzeżnych celach pozorowanego wroga bez opuszczania punktu bazowego.

W ramach planowanych szkoleń specjaliści z jednostek bojowych rakietowych i artyleryjskich ROT wykonywali elektroniczne pojedyncze i salwy wystrzeliwane na wyznaczone cele, symulując akumulację sprzętu wojskowego i siły roboczej, wyrzutni rakiet, lotnisk, węzłów transportowych, chronionych obiektów i stanowisk dowodzenia fałszywego wroga.

W wyniku startów elektronicznych wszystkie wyznaczone cele zostały skutecznie trafione. Strzelanina odbywała się w trudnym środowisku zagłuszania, które zostało sztucznie stworzone, aby skomplikować zadanie.

W trakcie wykonywania zadań szkolenia bojowego, załogi okrętów przeprowadziły również szereg ćwiczeń okrętowych – w walce o uszkodzenia i obrony antysabotażowej podczas pobytu w bazie.

Podobne szkolenia z załogami okrętów – nośników systemów rakietowych Calibre-NK odbywają się na bieżąco.

Źródło: MW Rosji

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY