navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Okręt wsparcia marynarki Iranu „Kharg” zapalił się w Zatoce Omańskiej

Według irańskich agencji Pars i Tasmin największy okręt irańskiej marynarki wojennej zapalił się i zatonął w niejasnych okolicznościach w Zatoce Omańskiej.

Pożar zaczął się około 2:25 rano i strażacy próbowali go powstrzymać, powiedział Fars. Okręt zatonął w pobliżu irańskiego portu Jask, około 1270 kilometrów (790 mil) na południowy wschód od Teheranu w Zatoce Omańskiej w pobliżu Cieśniny Ormuz — wąskiego ujścia Zatoki Perskiej.

Akcje przeciwpożarowe trwały 20 godzin, zanim zatonął.

Departament public relations drugiej strefy morskiej marynarki wojennej Iranu w Jasku poinformował w oświadczeniu, że cała załoga na pokładzie okrętu została ewakuowana i przeniesiona na wybrzeże po wybuchu pożaru w Charku.

W irańskich mediach społecznościowych krążyły zdjęcia marynarzy w kamizelkach ratunkowych ewakuujących się z okrętu , gdy płonął na nimi pożar. Telewizja państwowa i półoficjalne agencje informacyjne nazwały Kharg „okrętem szkoleniowym”. Fars opublikował nagranie wideo przedstawiające gęsty, czarny dym unoszący się z okretu wczesnym rankiem w środę.

źródło: Tasminnews

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY