navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Okręt podwodny US Navy przeprowadza ćwiczenia z Navy Seals

Okręt podwodny typu Virginia USS New Mexico (SSN 779) zakończył szkolenie interoperacyjne z zaokrętowanymi Navy SEALs na Morzu Śródziemnym 30 czerwca 2021 r.

Zgodnie z komunikatem wydanym przez US Navy, to wydarzenie i ćwiczenia pokazały zdolność okrętów podwodnych do bezproblemowej integracji SEALs z misjami marynarki wojennej w obszarze operacji 6. Floty USA w celu zapewnienia globalnego dostępu, bezpieczeństwa i stabilność na morzu.

„Połączone tajne możliwości morskich sił operacji specjalnych i okrętów podwodnych zapewniają asymetryczną przewagę, która wzmacnia zabójczy potencjał marynarki wojennej z morza” – powiedział kontradmirał Anthony Carullo, dyrektor ds. operacji morskich, szósta flota amerykańska i dowódca 8. grupy okrętów podwodnych. szkolenie pokazało, w jaki sposób siły podwodne mogą dostosowywać zestawy misji dla dowódców teatralnych, zapewniając różnorodne opcje radzenia sobie z wyzwaniami wielodomenowymi”.

Podczas rejsu, załoga USSOF,S New Mexico i SEALs ćwiczyli architekturę dowodzenia i kontroli, wystawiali sprzęt i przeprowadzali operacje nurkowe z wykorzystaniem dużej podwodnej komory lock-in/lock-out.

„Siły Operacji Specjalnych (SOF) są najskuteczniejsze, gdy są dobrze zintegrowane z naszymi wspólnymi partnerami” – powiedział pułkownik sił powietrznych William Freeman, dyrektor operacyjny Dowództwa Operacji Specjalnych w Europie. „Ścisła koordynacja między SOF a siłami konwencjonalnymi jest mnożnikiem sił i wykorzystuje dyskretne zdolności sił specjalnych, takie jak umiejętności prezentowane na Krecie między naszymi SEALsami i USS New Mexico”.

Nowy Meksyk ma port macierzysty w Groton w stanie Connecticut i przeprowadza rutynowe rozmieszczenie, przeprowadzając operacje bezpieczeństwa morskiego z sojusznikami i partnerami w obszarze działania Szóstej Floty Stanów Zjednoczonych. Na początku tego roku Nowy Meksyk odbył zaplanowaną wizytę logistyczną w Tromso w Norwegii podczas operacji na Dalekiej Północy i uczestniczył w ćwiczeniach Ragnar Viking. Ragnar Viking to wielostronne ćwiczenie operacyjne, które wykazuje wysokiej klasy spójność, solidarność i wiarygodność NATO na Morzu Norweskim, Północnym i Bałtyckim. Ćwiczenie zademonstrowało zdolności uderzeniowe dalekiego zasięgu z Północnego Atlantyku na Litwę, desanty desantowe w Norwegii i zwalczanie okrętów podwodnych (ASW) oraz operacje grup działania na powierzchni w celu kontrolowania obszarów morskich, powietrznych i podmorskich podczas projekcji siły.

Demonstrując kolejną zwiększoną zdolność w regionie, załogi na pokładzie okrętu podwodnego typu Los Angeles USS Montpelier przeprowadzili ćwiczenie z amunicją na pokładzie w Souda Bay w Grecji, ćwicząc zdolność do ładowania mobilnej miny podwodnej MK 67, 22 czerwca. na ładunku tego typu, ze strategicznej lokalizacji Souda Bay we wschodniej części Morza Śródziemnego, umożliwia okrętom podwodnym uzupełnianie lub konserwację swoich ładunków podczas wykonywania misji na morzu.

„Ta zdolność zapewnia okrętom podwodnym więcej czasu w porcie” – powiedział kapitan John Craddock, dowódca Task Force 69. „Wcześniej okręty podwodne musiały podróżować znacznie dalej, teraz mogą prowadzić ładunek w regionie i szybko przemieszczać się do wody w Afryce i Europie oraz wokół nich”.

Okręty podwodne w 6 flocie USA współpracują z marynarką wojenną USA, sojusznikami i partnerstwami oraz samolotami, aby zapewnić wielodomenowe bezpieczeństwo i stabilność. Okręt podwodny typu Los Angeles USS San Juan (SSN 751) dołączył do patrolu morskiego samolotu rozpoznawczego P-8A Poseidon, niszczyciela z pociskami kierowanymi typu Arleigh Burke USS Donald Cook (DDG 75) i francuskiej grupy uderzeniowej lotniskowca Charles De Gaulle do uczestniczyć w ćwiczeniu NATO Allied Maritime Command dowodzonym przez Dowództwo Morskie NATO Dynamic Manta na Morzu Śródziemnym, 22 lutego-5 marca. spójność i odstraszanie przeciwników.

„Dynamic Manta pozwoliła San Juan działać jako część zespołu ASW teatru alianckiego”, powiedział kmdr. Douglas Sattler, dowódca San Juan. „Dziedzina morska jest zbyt duża i zbyt złożona, aby jakikolwiek naród mógł ją chronić, naprawdę cenimy możliwość zwiększenia wspólnej gotowości z naszymi sojusznikami i partnerami NATO”.

źródło: US NAVY

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY