navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Ocean Infinity powiększa flotę robotów o 6 dodatkowych autonomicznych pojazdów podwodnych

Kongsberg Maritime ma przyjemność ogłosić, że Ocean Infinity podpisało zamówienie na 6 autonomicznych pojazdów podwodnych HUGIN (AUV) o głębokości do 3000 metrów. Pojazdy wyposażone są w zestaw czujników geofizycznych oraz baterie KONGSBERG najnowszej generacji.

Nowe pojazdy zostaną zmobilizowane do operacji globalnych, dzięki zdalnej infrastrukturze operacyjnej Ocean Infinity. Pojazdy zostaną zintegrowane jako część floty Armady składającej się z jednostek bezzałogowych i opcjonalnie z załogą oraz wzmocnią istniejące AUV firmy o głębokości do 6000 metrów.

Dan Hook, dyrektor ds. technologii w Ocean Infinity, powiedział: „ Zmniejszanie wpływu działalności na morzu na środowisko ma kluczowe znaczenie dla naszej działalności, a dzięki rozszerzonej flocie robotów będziemy mieli większe możliwości oferowania zrównoważonych usług pozyskiwania danych na morzu. Wykorzystując te pojazdy AUV jako część naszej floty robotów, będziemy wspierać rozwijający się sektor odnawialnych źródeł energii za pomocą zdalnych danych i usług kontrolnych ”.

To najnowsze zamówienie od Ocean Infinity zwiększa flotę pojazdów HUGIN AUV do ponad 20, dzięki czemu są one wyjątkowo przygotowane do świadczenia usług akwizycji danych na niezrównaną skalę. ” powiedział Richard Mills.

„Obejmują one również wprowadzenie kilku nowych funkcji umożliwiających operatorom łatwiejszą komunikację z oprogramowaniem innych firm , a także kontrolowanie zachowań adaptacyjnych w odpowiedzi na dane zebrane podczas misji”.

Josh Broussard, dyrektor ds. technologii podpowierzchniowych w Ocean Infinity, powiedział: „Te nowe AUV zawierają specjalne interfejsy oprogramowania, które pozwolą nam zintegrować naszą technologię operacji zdalnych, oprogramowanie do planowania misji i zarządzania nurkowaniem, wraz z kierowcą na tylnym siedzeniu, umożliwiającym reagowanie pojazdu do wyjścia czujnika ładunku. W połączeniu te technologie zapewnią większą autonomię, co zaowocuje inteligentnym i wydajnym gromadzeniem danych”.

źródło: Kongsberg

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY