navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Nowa jednostka szkoleniowa, która zrewolucjonizuje szkolenie morskie BRNC

Britannia Royal Naval College (BRNC) odebrała pierwszą z ośmiu nowych łodzi, które mają zrewolucjonizować szkolenie w światowej sławy College.

Nowe łodzie robocze „Sea Class 15” zastąpią stare łodzie pikietowe używane obecnie przez oficerów kadetów do ćwiczeń na rzece Dart.

Dowódca porucznika (porucznik) Mike Garner, kierownik projektu, powiedział: „Te łodzie zmienią sposób, w jaki przeprowadzamy nasze szkolenie. Łodzie pikietowe to głównie statki rzeczne, eksploatowane w granicach rzeki Dart. Nowe łodzie są znacznie lepiej przystosowane do pływania na wodach otwartych, pozwalając im oderwać się od granic rzeki Dart, zapewniając nam nowe i ekscytujące sposoby rozwijania treningu. Sprzęt na pokładzie i nowe możliwości w zakresie zasięgu, które są teraz dla nas dostępne, pozwolą uczelni używać go znacznie bardziej jak małe statki, a nie tylko łodzie rzeczne ”.

15-metrowe łodzie są wprowadzane w ramach projektu Vahana – szerszego programu modernizacji ponad trzech tuzinów łodzi roboczych RN (wszystkie poniżej 20 metrów długości).

Pracownicy BRNC zajmują się 11-metrową wersją łodzi od końca ubiegłego roku

fot. Royal Navy

Te łodzie odmienią sposób, w jaki przeprowadzamy nasze szkolenie

– powiedział Komandor porucznik Mike Garner

Porucznik Cdr Garner powiedział: „Nasz zespół rzeczny ma teraz kwalifikacje do kierowania łodziami, a teraz nasza uwaga skupia się na większym zadaniu, jakim jest kwalifikowanie szerszego personelu szkoleniowego w BRNC. Działają w zupełnie inny sposób niż łodzie pikietowe, więc musimy teraz poświęcić trochę czasu na zrozumienie ich możliwości oraz przeprojektowanie i wymyślenie na nowo naszych programów szkoleniowych, czekając na przybycie pozostałych siedmiu łodzi. To ogromne wyzwanie, ale ostatecznie doprowadzi do prawdopodobnie największej zmiany w naszym wyszkoleniu od około 40 lat i da nam większe i lepsze opcje budowania przyszłego oficera marynarki ”.

W ramach projektu Vahana nowe łodzie będą wspierać operacje nurkowania i badań, przewożenie załogi HMS Prince of Wales na brzeg lub wykonywanie ogólnych obowiązków.

Niektóre z nich, takie jak statek do badań przybrzeżnych HMS Magpie, zostały już dostarczone w ramach kontraktu za 48 mln funtów z firmą zbrojeniową Atlas Elektronik.

Są zbudowane według ogólnego projektu, z dodatkowymi funkcjami w zależności od zadania. W przypadku zastępczych pikiet oznacza to kabinę z kojami, przestrzeń mieszkalną i roboczą.

Nowe łodzie będą eksploatowane w BRNC jesienią przyszłego roku.

Źródło: Royal Navy

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY