navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Nowa jednostka dla Royal Navy-HMS GLASGOW

Sekcja dziobowa HMS GLASGOW, pierwszej fregaty City Class Type 26 budowanej dla Royal Navy, został wyciągnięty z hali konstrukcyjnej w stoczni BAE Systems na rzece Clyde, ogłosił BAE Systems .

W ruchu, który trwał 90 minut, przednia sekcja HMS GLASGOW, która zawiera mostek, salę operacyjną i pomieszczenia mieszkalne, została wmanewrowana na miejsce , gdzie w najbliższych tygodniach zostanie połączona z częścią rufową.

HMS GLASGOW to pierwsza z najnowocześniejszych fregat typu 26 nowej generacji, zaprojektowanych i zbudowanych w mieście o tej samej nazwie. Wspierając ponad 4000 miejsc pracy w Wielkiej Brytanii, program wnosi znaczący wkład w ożywienie gospodarcze kraju, utrzymując bardzo potrzebne umiejętności i możliwości. Do tej pory zainwestowano ponad 1 miliard funtów w całym łańcuchu dostaw programu, obejmującym ponad 100 dostawców na całym świecie.

Simon Lister, dyrektor zarządzający firmy BAE Systems Naval Ships, powiedział: „Pojawienie się HMS GLASGOW jest bardzo dumnym momentem dla wszystkich zaangażowanych i jest świadectwem umiejętności i pasji naszych pracowników. Zakończyliśmy już budowę wszystkich jednostek statku iw nadchodzących tygodniach nasze wykwalifikowane zespoły po raz pierwszy złożą kadłub.

„Wdrożenie to ogromny kamień milowy dla programu Typ 26. To dowód naszego solidnego postępu w budowaniu pierwszej z nowej klasy – i stanowi dla nas okazję do świętowania postępów poczynionych z naszymi kolegami, dostawcami, klientem i miastem Glasgow. ”

Pat Browning, lider zespołu programu Typ 26 w Defence Equipment and Support, powiedział: „Typ 26 to okręt wojenny ASW o dużych możliwościach przeznaczony do wspólnych i międzynarodowych operacji w pełnym spektrum działań wojennych i będzie służył w sercu floty nawodnej Królewskiej Marynarki Wojennej. przez dziesięciolecia.

„Wdrożenie przedniej części HMS GLASGOW; pierwszy z klasy Typ 26, jest przełomowym momentem dla tego najnowocześniejszego statku i ogromnym krokiem naprzód w programie. Składam hołd ciężkiej pracy i umiejętnościom wszystkich osób zaangażowanych w projektowanie i produkcję tego statku i nie mogę się doczekać spotkania dwóch połówek statku w stoczni BAE System na Clyde w nadchodzących tygodniach ”.

Fregata Typ 26 lub fregata typu City to klasa fregaty budowana dla Królewskiej Marynarki Wojennej Wielkiej Brytanii. Program, znany jako Global Combat Ship, został uruchomiony przez brytyjskie Ministerstwo Obrony w celu częściowego zastąpienia trzynastu fregat Typ 23 marynarki wojennej i na eksport. Jego podstawową rolą jest prowadzenie zaawansowanych misji przeciw okrętom podwodnym przy jednoczesnym wspieraniu operacji obrony powietrznej i operacji ogólnego przeznaczenia.

Układ napędowy klasy Typ 26 będzie miał bezpośredni napęd z turbiną gazową i cztery wysokoobrotowe generatory wysokoprężne napędzające dwa silniki elektryczne w kombinacji dieslowo-elektrycznej lub gazowej (CODLOG). Produkowany przez Rolls Royce MT30 będzie używany w Type 26.

źródło: Navalpost

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY