navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Navantia są na krótkiej liście do programu polskich fregat

NAVANTIA  znalazła się na krótkiej liście do przygotowania projektu koncepcyjnego i studium wykonalności w ramach Projektu MIECZNIK, czyli pozyskania fregat wielozadaniowych dla Marynarki Wojennej RP.

Artystyczna wizja fregaty klasy F110

Oferta Navantii opiera się na konstrukcji F-100, będącego w służbie hiszpańskiej marynarki wojennej, która była punktem wyjścia do udanych kontraktów eksportowych do Norwegii i Australii.

„Navantia jest gotowa do obecności w Polsce w celu wsparcia budowy i utrzymania okrętów . Z dumą oferujemy Marynarce Wojennej RP model współpracy, który przyniósł obopólne korzyści i pozwoli Polsce, przyjacielowi i sojusznikowi, dysponować wysoce technologicznymi zdolnościami w zakresie obrony morskiej, potwierdzonymi zarówno przez Marynarkę Wojenną Hiszpanii, jak i innych międzynarodowych klientów ”, zadeklarował dyrektor handlowy i rozwoju firmy Navantia, Javier Herrador.

Program budowy fregat Miecznik jest częścią ambitnego planu modernizacji Sił Zbrojnych RP, który zainwestował 115 mld euro do 2035 roku.

źródło: Navantia

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY