navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Navantia oddaje trzecią korwetę klasy Avante-2200, Hail 832, dla Królewskich Saudyjskich Sił Morskich

Navantia zwodowała 28 marca trzecią z pięciu korwet, Hail 832, zbudowaną dla Królewskich Saudyjskich Sił Morskich (RSNF). Nazwa statku pochodzi od miasta HAIL na północy Arabii Saudyjskiej.

Wodowanie miało miejsce o godzinie 16.15 czasu lokalnego, najbardziej dogodnym ze względu na pływy i wiatry. Ze względu na prognozę pogody na najbliższe dni, która przewiduje silne wiatry w okolicy, Navantia  postanowiła odwołać ceremonię wodowania, pierwotnie zaplanowaną na wtorek 30 marca.

Zamiast tego stocznia Navantia w San Fernando traktuje wodowanie jako wydarzenie robocze. Główny oficer operacyjny Gonzalo Mateo-Guerrero i dyrektor stoczni Navantia Bahía de Cádiz José Antonio Rodríguez Poch byli obecni na wodowaniu, a także kapitan Abdullah Alsheri, oficer programowy Avante 2200, w imieniu jego zastępcy ekscelencji -Admirał Fahad Bin Abdullah Al-Ghofaily, dowódca Królewskich Sił Marynarki Wojennej Arabii Saudyjskiej.

Korweta dotknęła wody po zsunięciu się po pochylni i budowa statku będzie kontynuowana do czasu dostarczenia go Królewskim Siłom Marynarki Wojennej Arabii Saudyjskiej w grudniu 2022 r. Zagrano oba hymny narodowe Arabii Saudyjskiej i Hiszpanii.

Korweta HAIL to trzecia z pięciu korwet budowanych przez Navantię w programie Avante 2200 . Ma długość 104 metrów, szerokość 14 i będzie w stanie przewieźć łącznie 102 osoby, w tym załogę i pasażerów. Osiągnie maksymalną prędkość 27 węzłów i między innymi jest w stanie przewozić na pokładzie prowiant przez 21 dni.

Konstrukcja korwet jest najnowszej generacji, maksymalizując udział Navantii poprzez włączenie jej własnych produktów, takich jak CATIZ Combat System, Zintegrowany System Łączności HERMESYS, System kierowania ogniem DORNA, Zintegrowany System Kontroli Platformy i Zintegrowany Most MINERVA , wraz z innym sprzętem opracowanym przez firmę Navantia na licencji, takim jak silniki MTU lub przekładnie redukcyjne RENK.

źródło: Navantia

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY