navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Navantia na krótkiej liście wykonawstwa CMS dla fregat Miecznik

Navantia wraz z trzema innymi pretendentami przeszła do kolejnego etapu przetargu na dostawę systemu zarządzania walką (CMS) dla przyszłych fregat Marynarki Wojennej RP.

Navantia została zakwalifikowana jako potencjalny partner konsorcjum PGZ-MIECZNIK w zakresie rozwoju Systemu Bojowego dla przyszłych fregat Miecznik. Navantia przedstawiła propozycję opartą na swoim CATIZ Combat Management System (CMS) opracowanym przez Navantia Sistemas.

Na tym etapie Navantia Sistemas opracuje propozycję CMS integrującą czujniki i systemy uzbrojenia, która najlepiej odpowiada wymaganiom Inspektoratu Uzbrojenia MON. Decyzja o wykonawcy spodziewana jest w 2022 roku.

Program Miecznik uruchomiony przez rząd RP zakłada budowę trzech fregat wielozadaniowych w miejscowej stoczni PGZ w Gdyni w ramach umowy o transferze technologii (ToT) z międzynarodową firmą. Navantia została również zakwalifikowana do budowy okrętu, z propozycją opartą na F-100.

Navantia zaprezentowała swoje produkty i usługi oraz swoje doświadczenie w integracji systemów i transferze technologii uczestnicząc po raz pierwszy na targach obronnych MSPO w Kielcach we wrześniu br.

Program budowy fregaty Miecznik wpisuje się w ambitny plan modernizacji Sił Zbrojnych RP zainwestowany 115 000 mln euro do 2035 roku.

źródło: Navantia

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY