navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Navantia i Naviris będą współpracować w celu opracowania europejskiego programu korwety

Navantia podpisała Memorandum of Understanding (MoU) z Naviris, spółką joint venture utworzoną w równych częściach przez włoską firmę Fincantieri i francuską Naval Group, w celu promowania współpracy przemysłowej w celu opracowania europejskiego programu korwety (European Patrol Corvette, EPC ), najważniejsza inicjatywa morska w ramach projektu europejskiej współpracy obronnej PESCO.

Projekt europejskiej korwety patrolowej  
(źródło: Naviris)

Jest to najbardziej ambitny projekt współpracy w europejskiej dziedzinie obrony morskiej, projekt, który obejmuje konsolidację firmy w czołówce technologicznej oraz otwiera możliwości eksportowe i wzmacnia strukturę przemysłową.

Europejska korweta będzie inteligentną, innowacyjną, zrównoważoną, interoperacyjną i elastyczną platformą, przygotowaną na obecne i przyszłe wyzwania, jakich wymaga XXI wiek. Będzie to okręt w pełni przygotowany do wykonywania różnych misji, głównie mających na celu poprawę nadzoru morskiego, przewagi na morzu i projekcji sił, zwłaszcza w kontekście operacji pokojowych, takich jak walka z piractwem i przemytem, ​​a także w celu pomocy humanitarnej, kontroli imigracji i gwarancji swobody żeglugi. Przy wymiarach około 100 metrów długości i 3000 ton wyporności mógłby od 2027 roku zastąpić różnego typu okręty, od łodzi patrolowych po lekkie fregaty.

Wymagania projektowe tych okrętów, które będą łączyć wspólne i modułowe rozwiązania w celu dostosowania ich do wymagań krajowych, zostaną określone przez marynarki uczestniczące w projekcie w bieżącym 2021 roku.

Projekt będzie miał wysoki komponent badawczo-rozwojowy, z myślą o innowacyjnych rozwiązaniach ułatwiających wspólny rozwój, interoperacyjność, wydajność statków w eksploatacji i cyfrowe zarządzanie danymi. W dziedzinie przemysłu Naviris i Navantia będą działać w pełnej koordynacji z Fincantieri i Naval Group.

W projekcie, który mógłby otrzymać dofinansowanie europejskie, do tej pory udział wzięły 4 kraje: Włochy jako koordynator, Francja, Hiszpania i Grecja, choć celem jest włączenie innych partnerów europejskich w taki sposób, aby zacieśnić współpracę przemysłu. europejskich firm zbrojeniowych.

foto: Naval-Group

źródło: Navantia

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY