navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

NAVANTIA I KONGSBERG podpisują porozumienie o współpracy w zakresie potencjalnego wsparcia i modernizacji fregaty F-310

Kongsberg Defence & Aerospace (KONGSBERG) i Navantia podpisały Memorandum of Understanding w celu zbadania możliwości wzajemnej współpracy w zakresie wspierania i przyszłej modernizacji fregat klasy F-310 Nansen Królewskiej Marynarki Wojennej Norwegii.

Fregaty klasy Nansen, dostarczane w latach 2006-2011, zostały zaprojektowane i zbudowane przez Navantię dla norweskiej marynarki wojennej. Navantia od 2013 roku wspiera norweską marynarkę wojenną w utrzymaniu i utrzymaniu fregat.

KONGSBERG był jednym z głównych podwykonawców takiego programu fregaty klasy Nansen i dostarczał krajowe części Systemu Bojowego: systemy przeciwpowierzchniowe i przeciw okrętom podwodnym oparte na architekturze systemu zarządzania walką firmy oraz system nawigacji. KONGSBERG od wielu lat wspiera fregaty.

Zgodnie z obecną umową państwowa spółka NAVANTIA i KONGSBERG (51% spółka państwowa) ocenią sposoby wspólnej współpracy w przyszłym wsparciu modernizacji fregat, a ostatecznym celem jest zapewnienie najlepszych rozwiązań norweskim siłom zbrojnym.

źródło: Kongsberg

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY