navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Naval Special Warfare kończy kolejne szkolenie operatorów klasy 115 CQT; Pierwsza Kobieta Operator

CORONADO, Kalifornia – Kandydaci do szkolenia kwalifikacyjnego załogi (CQT) klasy 115 ukończyli proces oceny i selekcji marynarki wojennej Special Warfare (NSW), aby zostać załogą jednostek bojowych jednostek specjalnych (SWCC), zdobywając odznaki ukończenia specjalistycznego kursu.

foto: Mass Communication Specialist 2nd Class Eric Coffer

Wśród 17 absolwentów jest pierwsza kobieta operator w NSW.  Proces oceny i selekcji SWCC rzuca wyzwanie kandydatom poprzez przeciwności losu, zawsze przestrzegając sprawdzonych, neutralnych pod względem płci i istotnych z operacyjnego punktu widzenia standardów.

„Stanie się pierwszą kobietą, która ukończyła szkolenie w zakresie specjalnych działań wojennych na morzu, to niezwykłe osiągnięcie i jesteśmy niezwykle dumni z naszej koleżanki z drużyny” – powiedział kontradmirał HW Howard, dowódca Dowództwa Sił Specjalnych Marynarki Wojennej USA. „Podobnie jak jej koledzy operatorzy, zademonstrowała cechy charakteru, zdolności poznawcze i przywódcze wymagane, aby dołączyć do naszych sił”.

Po ukończeniu szkoły nowo mianowani SWCC będą zgłaszać się do zespołu łodzi specjalnych lub do dalszego szkolenia. Kontynuacja kwalifikacji i szkoleń w trakcie kariery operatora w NSW obejmuje ciągłe podnoszenie umiejętności w zakresie podstawowych i dodatkowych kompetencji. .

SWCC to eksperci w tajnym dotarciu i ewakuacji podczas morskich misji, wykorzystując unikalną kombinację zdolności z bronią, nawigacją, komunikacją radiową, pierwszą pomocą, inżynierią, spadochroniarstwem i taktyką operacji specjalnych.

Naval Special Warfare Center, znajdujące się w Morskiej Bazie Amfibii Coronado, zapewnia wstępną ocenę i selekcję, a następnie zaawansowane szkolenie żeglarzom, którzy tworzą społeczności Navy’s SEAL i Special Boats. Społeczności te wspierają misję NSW, zapewniając morskie siły operacyjne do prowadzenia operacji w pełnym spektrum, jednostronnie lub z partnerami, aby wspierać cele krajowe. 

źródło: U.S. Navy Office of Information

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY