navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Naval Group dostarcza A.R.A Piedrabuena OPV do Argentyńskiej Marynarki Wojennej

Naval Group dostarczyła A.R.A Piedrabuena, drugi argentyński okręt patrolowy (OPV 87), do argentyńskiej marynarki wojennej w obecności kapitana Victora Ortiza, przedstawiciela argentyńskiej marynarki wojennej we Francji, 13 kwietnia.

ARA Piedrabuena (Źródło: Naval Group)

Drugi argentyński okręt patrolowy z tej serii oferuje te same atuty i funkcje, co pierwszy z nich, A.R.A Bouchard, a niektóre z jego funkcji zostały ulepszone, aby sprostać potrzebom argentyńskiej marynarki wojennej. A.R.A Piedrabuena jest lepiej uzbrojona i naszpikowana elektroniką oraz wyposażona w aktywny system stabilizacji i ster strumieniowy. Posada odpowiednia klasę lodową przystosowaną do żeglugi w zimnych wodach Antarktydy.

Pierwszy okręt,  ARA  Bouchard  (dawniej  L’Adroit ) to jednostka patrolowa zaprojektowana przez francuską firmę DCNS do misji ochrony na morzu. Początkowo należała do   rodziny korwet i okrętów patrolowych Gowind, ale mniej wojskowi członkowie rodziny, tacy jak  Bouchard  , zostali przeniesieni do konsorcjum Kership. Projekt został samofinansowany przez DCNS bez początkowego klienta i początkowo został wydzierżawiony francuskiej marynarce wojennej jako  L’Adroit,  zanim został sprzedany marynarce argentyńskiej w listopadzie 2018 r. Okręt został oddany do użytku jako ARA  Bouchard  w grudniu 2019 r.

W lutym 2020 roku argentyńska marynarka wojenna otrzymała  okręt patrolowy A.R.A Bourchard(P-51) , dawniej L’Adroit, który był pierwszym z czterech  okrętów klasy Gowind,  które zostaną włączone do argentyńskiej marynarki wojennej.

Pozostałe dwie jednostki, które są obecnie na różnych etapach budowy, to ARA „Almirante Storni” (P-53) i ARA „Bartolomé Cordero” (P-54).

A.R.A  Piedrabuena  (P-52)  to drugi okręt argentyńskiej korwety typu Gowind argentyńskiej marynarki wojennej. Piedrabuena  został zwodowany w 2019 roku i zwodowany 1 października 2020 roku przez DCNS w Lorient.

źródło: Navalpost

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY