navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Naukowiec dołącza do misji śródziemnomorskiej, aby kształtować marynarkę wojenną jutra

Naukowiec wojskowy spędził trzy miesiące w brytyjskiej grupie desantowej, aby pomóc w kształtowaniu przyszłej Królewskiej Marynarki Wojennej.

Natalie Anders, zwykle znajdująca się w HMS Collingwood w Fareham, pomagająca kształtować sposoby pracy Marynarki Wojennej w operacjach na pierwszej linii frontu, popłynęła z brytyjskim okrętem flagowym HMS Albion podczas jego jesiennej misji na Morzu Śródziemnym.

Rozmieszczenie Littoral Response Group ma na celu ukształtowanie sposobu, w jaki Royal Marines przekształca się w Future Commando Force, koncentrując się na małych, specjalistycznych raiderach z morza – dokładnie tak, jak zostali stworzeni 80 lat temu.

Źrodło: Royal Navy

Wraz z przekształcaniem zielonych beretów zmienia się sposób, w jaki Royal Navy prowadzi amfibie, od planowania i taktyki po zestaw, który wspiera marines w ich misjach – wszystko po to, aby sprostać wyzwaniom konfliktów jutra.

Rozmieszczenie osiągnęło punkt kulminacyjny w ciągu dwóch tygodni na Cyprze i poza nim, wypełnionym próbami, testami i eksperymentami.

Royal Marines szeroko wykorzystali technologię – drony obserwacyjne i zaopatrzeniowe – oraz nowy zestaw, taki jak dwuosobowe quady Can-Am, podczas gdy Natalie dołączyła do nurków na cypryjskim brzegu, wypuszczając mały robotyczny statek, aby sporządzić mapę topografii dna prowadzące do plaż.

Mówi, że wiedza i doświadczenie z pierwszej ręki były kluczowe dla sukcesu grupy zadaniowej za trzy miesiące.

„Wdrożenie było ważne, ponieważ jest nieocenioną okazją do wprowadzenia w życie wielu prac koncepcyjnych związanych z transformacją marynarki wojennej” – wyjaśniła Natalie.

„Nic nie zastąpi eksperymentalnej taktyki i sprzętu, oddania ich w ręce naszego personelu na pierwszej linii i odkrycia, jak to wszystko działa w prawdziwym świecie.

„Stawiając eksperymenty na pierwszym planie, Royal Navy demonstruje swoje zaangażowanie w zapewnienie, że pozostanie potęgą morską najwyższego poziomu aż do XXI wieku”.

Natalie pracuje dla rządowego Laboratorium Nauki i Technologii Obrony, a obecnie jest przydzielona do Centrum Wojny Morskiej Marynarki Wojennej w HMS Collingwood w Fareham, gdzie jest analitykiem operacyjnym badającym uderzenia lądowe i przybrzeżne.

To z centrum wyłania się najnowocześniejszy rozwój taktyczny i doktryna Marynarki Wojennej.

Podczas pracy z grupą zadaniową pełniła dwie kluczowe role: wsparcie naukowe i analityczne; planowanie i udział w eksperymentalnej działalności wraz z marynarzami i Royal Marines, a następnie zapisywanie wyników.

Jej rady dla dowódcy grupy zadaniowej, Commodore Roba Pedre’a i jego sztabu, skupiły się nie tylko na technologii i taktyce, ale także na tak różnorodnych tematach, jak pandemia Covid oraz dowodzenie i kontrola, czerpiąc z jej własnej wiedzy i kolegów z Wielkiej Brytanii.

„Życie na pokładzie jako cywila jest interesujące. Bycie wśród doświadczonych żeglarzy i marines pozwala mi dokładnie zrozumieć wyzwania, przed którymi stoją i jak najlepsza nauka, technologia i doktryna mogą wspierać to, co robią.

„Bycie cywilem i naukowcem oznacza również, że mam inną perspektywę, która zwiększa różnorodność myśli w sztabie i pozwala mi dostrzec rzeczy, których inni nie mogą”.

Albion ma wrócić do Plymouth 7 grudnia.

Źródło: Royal Navy

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY