navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

NATO rozpoczyna działania w ramach Neptune Strike 2022

Morskie Siły Uderzeniowe i Wsparcia NATO (STRIKFORNATO) i Szósta Flota Stanów Zjednoczonych (SIXTHFLT) rozpoczęły prowadzoną przez NATO aktywność Neptune Strike 2022 z flagowego okrętu SIXTHFLT USS Mount Whitney (LCC 20)

Neptune Strike 2022 podkreśla naturalną ewolucję zdolności NATO do integrowania zaawansowanych zdolności bojowych grupy uderzeniowej lotniskowców w celu wspierania obrony Sojuszu. Neptune Strike 2022 dokonuje od dawna planowanego przekazania dowodzenia i kontroli nad USS Harry S. Truman Carrier Strike Group (CSG) z SIXTHFLT do STRIKFORNATO i szerszego Sojuszu. 

„Zdolność połączonych sztabów SIXTHFLT i STRIKFORNATO do umożliwienia przekazania grupy uderzeniowej lotniskowca Harry’ego S. Trumana pokazuje siłę i spójność naszych sił morskich i Sojuszu NATO” – powiedział wiceadmirał Gene Black, dowódca SIXTHFLT i STRIKFORNATO. „Dowództwo i kontrola CSG przez NATO jest wynikiem dziesięcioleci interoperacyjności morskiej Sojuszu”.

Neptune Strike 2022 to faza realizacji długiej serii działań znanej jako Projekt Neptun, opracowanej w 2020 roku. Działania skupiają się na przezwyciężeniu zawiłości integracji dowodzenia i kontroli grupy uderzeniowej NATO. 

Poprzednie wydarzenia z serii Neptune obejmują ćwiczenia na stole w siedzibie SIXTHFLT w Neapolu we Włoszech w zeszłym roku oraz wejście na pokład STRIKFORNATO w 2021 na pokładzie Mount Whitney o nazwie Neptune Challenge. Neptune Challenge zintegrowało dwa sztaby na pokładzie Mount Whitney na Morzu Czarnym i opracowało niezbędne procedury umożliwiające pomyślny start Neptune Strike.

SZEŚĆTHFLT z siedzibą w Neapolu we Włoszech we wszystkich pełnych kierunkach i narzędziach, możemy współpracować z partnerami i międzyagencyjnymi usługami, w celu wspierania interesów narodowych USA oraz ochrony i bezpieczeństwa w Europie i Europie.

źródło:Biuro Prasowe US NAVY

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY