navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

National Park Service organizuje obchody Pearl Harbor 7 grudnia

7 grudnia US Navy and National Park Service (NPS) będzie gospodarzem 79. Narodowego Dnia Pamięci Pearl Harbor, aby uczcić 2390 Amerykanów straconych podczas ataku na Pearl Harbor i wyspę Oahu 7 grudnia 1941 roku.

Ceremonia rozpocznie się o godzinie 7:50 w kręgu kontemplacyjnym Pearl Harbor National Memorial. Na miejscu weźmie udział niewielka liczba prelegentów, a większość ceremonii odbędzie się praktycznie zgodnie z ograniczeniami dotyczącymi COVID-19. Adm. John Aquilino, dowódca Floty Pacyfiku Stanów Zjednoczonych, wygłosi przemówienie programowe.

Chwila ciszy zostanie zachowana o godzinie 7:55, w momencie rozpoczęcia japońskiego ataku na Pearl Harbor. Niszczyciel pocisków kierowanych Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych uhonoruje USS Arizona i wszystkim weteranom II wojny światowej. Następuje wiadukt zaginionego człowieka.

Najważniejsze punkty ceremonii obejmą również muzykę zespołu Pacific Fleet Band, hawajskie błogosławieństwo, prezentację wieńców, salut karabinowy przez Korpus Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych, wiadukt z zabytkowym samolotem i echa w uznaniu mężczyzn i kobiet, którzy przeżyli atak i tych, którzy złożyli najwyższą ofiarę za swój kraj.

„National Park Service jest dumna z tego, że jest stewardem pomników USS Arizona, USS Oklahoma i USS Utah” – powiedział Scott Burch, pełniący obowiązki dyrektora Pearl Harbor National Memorial. „Obowiązek Ameryki, aby szanować swoich weteranów, był świętym filarem naszego społeczeństwa i zachęcamy wszystkich, aby przyłączyli się do nas wirtualnie podczas tej ważnej ceremonii, pamiętając o personelu wojskowym i cywilach, którzy tak wiele poświęcili dla swojego kraju”.

Temat wydarzenia, Above and Beyond the Call, stanowi własny kamień milowy, jako pierwsze obchody 7 grudnia, które następują po ogólnokrajowych obchodach 75. rocznicy zakończenia II wojny światowej. Tegoroczna ceremonia skupi się na Battlefield Oahu. Chociaż Cesarstwo Japońskie skupiało się na zniszczeniu Floty Pacyfiku w Pearl Harbor, atak objął całą wyspę, atakując bazy wojskowe i morskie, a także obiekty cywilne.

Doświadczenia żołnierzy, piechoty morskiej, straży przybrzeżnej i marynarzy broniących Oahu, a także cywilów złapanych w krzyżowy ogień, były przykładem odwagi pod ostrzałem i wytrwałości. Ich duch na początku długiego tygla wojny stworzył szablon dla zapewnienia zwycięstwa i pokoju.

„Weterani i cywile złapani w ogniu krzyżowym pierwszej bitwy wojny na Pacyfiku zawsze będą inspiracją dla dzisiejszych walczących mężczyzn i kobiet” – powiedział wiceadmirał Robert Chadwick, dowódca Marynarki Wojennej na Hawajach. „Inspiruje nas ich odwaga pod ostrzałem i nie możemy się doczekać, aby uhonorować ich i przypomnieć sobie ich dziedzictwo”.

Źródło: US NAVY

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY