navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Najnowocześniejsze autonomiczne niszczyciele min dla Royal Navy

Najnowocześniejsze autonomiczne niszczyciele min zmienią sposób, w jaki Royal Navy przeciwdziała zagrożeniom powodowanym przez miny morskie i zmniejszą ryzyko, na jakie narażeni są marynarze na linii frontu.

Okręty nawodne bez załogi zostaną zbudowane po zainwestowaniu 184 milionów funtów w program środków zwalczania min morskich, poinformował dziś sekretarz obrony Ben Wallace.

Dzięki temu projektowi wspólna brytyjska i francuska umowa produkcyjna zakończy się wdrożeniem autonomicznego zestawu w celu wsparcia globalnych operacji Royal Navy.

Sekretarz obrony Ben Wallace powiedział: „Ten kontrakt za 184 mln funtów stanowi ogromny krok naprzód w zakresie autonomicznych zdolności Royal Navy w zakresie wykrywania i pokonywania min morskich. Systemy te chronią ważne szlaki żeglugowe, ruch handlowy i nasz personel przed tymi śmiercionośnymi urządzeniami.

„Program stanowi również podstawę głębokich i stale zacieśniających się stosunków z Francją i wyznacza dziesiątą rocznicę podpisania traktatów Lancaster House między naszymi narodami”.

Inwestycja jest następstwem znacznej ugody o wartości 16,5 miliarda funtów na obronę w ciągu czterech lat, która zmodernizuje siły zbrojne, ożywi przemysł stoczniowy oraz zapewni miejsca pracy i dobrobyt w każdej części Wielkiej Brytanii.

Królewska Marynarka Wojenna jest światowym liderem w dziedzinie środków przeciwminowych, regularnie wzywana do walki z minami i innymi historycznymi środkami uzbrojenia pozostałymi po drugiej wojnie światowej w Wielkiej Brytanii.

W ostatnim czasie marynarka wojenna brała udział w polowaniach na miny na całym świecie, w tym w Zatoce Perskiej i poza Libią.

Po udanej fazie demonstracyjnej i zakończonych w tym roku próbach, w ramach nowego kontraktu zostaną wyprodukowane trzy zestawy sprzętu do zwalczania min, składające się z autonomicznego statku, holowanego sonaru i systemu neutralizacji min.

Używane razem, te trzy elementy są znane jako System Podstawowy. Ten autonomiczny system zwalczania min nowej generacji został zaprojektowany w celu zastąpienia konwencjonalnych okrętów załogowych do zwalczania min, takich jak okręty Royal Navy’s Hunt i Sandown, systemami autonomicznymi.

Komandor Steve White, który jest zaangażowany w program MCM w Royal Navy, powiedział: „Nowa technologia związana z tymi Morskimi Autonomicznymi Systemami ma na celu zastąpienie niszczycieli min w nadchodzącej dekadzie, którzy tak dobrze służyli Royal Navy przez lata .

„Nasi zawodowi marynarze, którzy służą na tych statkach, będą przenosić swoje umiejętności do tych nowych systemów i nadal będą zapewniać ludzki interfejs podejmowania decyzji, jednak zostaną odsunięci dalej od wszelkich zagrożeń minami, dzięki czemu ten nowy system będzie dla nich znacznie bezpieczniejszy”.

Admirał Pierwszego Morskiego Lorda Tony Radakin dodał: „Jestem niezmiernie podekscytowany potencjałem przyszłej zdolności polowania na miny. Pozwoli nam to skuteczniej, skuteczniej i bezpieczniej polować na miny oraz jeszcze ściślej zintegrować się z naszymi francuskimi odpowiednikami w tej ważnej dziedzinie ”.

Kontrakt daje impuls do firm w Wielkiej Brytanii z ponad 200 miejscami pracy wspieranymi przez nowo podpisaną umowę.

Inwestycja obejmie około 215 miejsc pracy wspieranych w zakładach Thales w Somerset i Plymouth, a także w szerszym łańcuchu dostaw, w tym L3 Harris w Portsmouth, Stonehaven w Aberdeen i Alba Ultrasound w Glasgow.

Zakupione zostaną trzy zestawy sprzętu składające się z przenośnego centrum operacyjnego, autonomicznego statku nawodnego, holowanego sonaru i systemu neutralizacji min.

Element brytyjski został wynegocjowany przez Defence Equipment and Support (DE&S), dział zaopatrzenia Ministerstwa Obrony.

Dyrektor generalny DE&S, Sir Simon Bollom, powiedział: „Ten najnowocześniejszy sprzęt przynosi ze sobą radykalną zmianę możliwości Royal Navy, co jest odważnym krokiem w cyfrowy i autonomiczny świat. Jestem niesamowicie dumny z zespołu DE&S i Royal Navy, który niestrudzenie współpracował z naszymi francuskimi kolegami, aby zrealizować to zlecenie ”.

Pierwszy sprzęt ma zostać dostarczony pod koniec 2022 r. Rozpocznie się ocena operacyjna przed wejściem do służby w Royal Navy.

Źródło: royalnavy

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY