navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Brazylijskim Jiu Jitsu

Aż 9 medali, w tym jeden złoty i tytuł Mistrza Polski, zdobyli reprezentanci 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w zawodach rozgrywanych w ramach I Mistrzostw Służb Mundurowych w Brazylijskim Jiu Jitsu. Zawody w walce w bliskim kontakcie w formule BJJ odbyły się w minioną sobotę, 12 czerwca, w Mińsku Mazowieckim.

Do wzięcia udziału w I Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Brazylijskim Jiu Jitsu w formule GI i NO GI zaproszeni zostali przedstawiciele wszystkich formacji mundurowych w Polsce. W zawodach wzięli udział reprezentanci: Wojska Polskiego, Wojsk Obrony Terytorialnej, Policji, Służby Więziennej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej (w tym OSP), Straży Miejskiej, Straży Ochrony Kolei, Służby Celnej oraz Inspekcji Transportu Drogowego. 

8. Flotyllę Obrony Wybrzeża reprezentowali: ppor. mar. Paweł Szwaba z Komendy Portu Wojennego w Świnoujściu, st. bsm. Łukasz Krysztofiak, mat Andrzej Przybysz i mar. Adam Osieleniec z 12. Dywizjonu Trałowców oraz mat Mateusz Jacuta z 2. Dywizjonu Okrętów Transportowo-Minowych. Zawody zostały podzielone na kategorie zaawansowania oraz wagowe zarówno w formule GI (kimona) jak i NO GI (bez kimon). Po bardzo zaciętych bojach nasi zawodnicy osiągnęli następujące wyniki:1 x złoto (Jacuta);4 x srebro (Szwaba, Jacuta, Krysztofiak, Osieleniec);4 x brąz (Szwaba, Krysztofiak, Osieleniec, Przybysz). mat Mateusz Jacuta z 2.dOTrM zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Polski kat. GI -88,3 kg (purpurowe pasy) !! Zawody w takiej formule odbyły się po raz pierwszy i miały na celu wyłonienie najlepszych sportowców służb mundurowych w brazylijskim jiu jitsu oraz promocję i popularyzację tej dyscypliny w formule GI i NO GI w środowisku służb mundurowych. Zawody tego typu to także doskonała inspiracja dla mundurowych do podnoszenia i utrzymywania wysokiej osobistej sprawności fizycznej. Nie były to jednak pierwsze zawody reprezentantów 8.FOW z sukcesami. W odbywającej sie tydzień wcześniej XI edycji Pucharu Polski BJJ w Poznaniu, w którym uczestniczyli udało się zdobyć:2 x złoto (Szwaba, Krysztofiak);1 x srebro (Jacuta);1 x brąz (Szwaba). Reprezentantom świnoujskiej flotylli gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych zwycięstw na macie !

źródło: 8.FOW

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY