navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Medway przygotowuje się do sezonu huraganów, dołączając do głównych ćwiczeń w obu Amerykach

Medway dołączył do okrętów wojennych, kutrów straży przybrzeżnej, statków patrolowych, samolotów i personelu z ponad 20 krajów na wschodnim wybrzeżu Ameryki Środkowej na coroczny trening Tradewinds.

Okręt patrolowy działa na Karaibach/Zatoce Meksykańskiej i poza wschodnim wybrzeżem od początku 2020 r., zapewniając wsparcie terytoriom Wielkiej Brytanii w regionie, takim jak Bermudy oraz Wyspy Turks i Caicos, oraz współpracując z sojusznikami i partnerami.

Oprócz tej roli wspierającej i zapewniającej obecność, statek jest pod ręką, aby wspierać walkę z handlem narkotykami i nieść pomoc humanitarną w przypadku klęski żywiołowej.

Wszystkie z nich są również objęte Tradewinds, a także niektóre z podstawowych operacji morskich (wspólne manewry, komunikacja, artyleria, poszukiwania i ratownictwo).
Gospodarzem iteracji ćwiczeń w 2022 r. były wspólnie Belize i Meksyk, a Medway dołączył do innych uczestniczących statków na wyspie Cozumel u wybrzeży Jukatanu przed wypłynięciem w morze w celu sedna sprawy Tradewinds22.

Na ring ćwiczeniowy rzuciły się statki i personel z ponad 20 krajów – nie tylko z terytorium na wybrzeżu Karaibów/Zatoki Meksykańskiej, ale także z krajów zainteresowanych szerszym bezpieczeństwem regionalnym, takich jak Kanada, Brazylia i Surinam. .

Medway pracował bezpośrednio ze statkami i statkami patrolowymi z Meksyku (ARM Veracruz), Kanady (HMCS Harry DeWolf) i USA (USCG Isaac Mayo).

Po połączeniu formacji, abordażu, artylerii i ratownictwa ćwiczenie wzrosło o kilka biegów wraz z treningiem antynarkotykowym, gdy Medway grał najpierw kłusownika, a następnie gajowego, aby przetestować zdolność innych marynarek/władz do śledzenia szybko poruszających się jednostek, próbujących uniknąć wykrycia… wcześniej zademonstrowała własne umiejętności w duszeniu takiej nielegalnej działalności.

Able Seaman Kaj Carter, jeden ze sterników łodzi morskiej w Medway, rozkoszował się możliwością sprawdzenia swoich umiejętności prowadzenia łodzi przeciwko potężnym „przeciwnikom”.

„Prowadzenie ćwiczeń przeciwko nielegalnemu handlowi jako „przeciwnych sił” i powstrzymanie tego handlu było świetnym sposobem na sprawdzenie moich umiejętności jako sternika i zdolności łodzi morskich Medway” – powiedział.

„Praca z US Coast Guard i meksykańską marynarką wojenną to doświadczenie, które z niecierpliwością czekam na powtórzenie podczas wdrażania i przyszłych ćwiczeń Medway”.

Aby poszerzyć swoje doświadczenie, na dwa inne statki wypożyczono podporucznika Jacka Hammonda.

Tradewinds było fantastyczną okazją do doskonalenia umiejętności, których nauczyłem się w ciągu ostatnich ośmiu miesięcy, ale spędzanie czasu na HMCS Harry DeWolf i USCG Isaac Mayo na wymianie okazało się satysfakcjonujące pod względem zawodowym i osobistym – zwłaszcza, że ​​Isaac Mayo pozwolił mi zabrać się do hełm — powiedział.

Ponieważ sezon huraganów na Atlantyku już za kilka tygodni, zbiorowe szkolenie i pomoc humanitarna Tradewinds również nawiązały kontakty, które mogą okazać się kluczowe w przypadku gniewu Natury.

Dowódca dowódca Chris Hollingworth powiedział, że jego statek oraz mężczyźni i kobiety na pokładzie w pełni wykorzystali doskonały międzynarodowy trening.
„Ćwiczenie Tradewind jest kluczowym elementem zapewniającym przygotowanie HMS Medway do zadania Atlantic Patrol Task (North) Tasking” – dodał.

„Pokazało to mojej załodze realistyczne scenariusze i pozwoliło nam pracować w międzynarodowej grupie zadaniowej. Reakcja mojego zespołu na szkolenie była znakomita i pomogła zbudować zaufanie do naszych umiejętności wyprzedzających zadania w świecie rzeczywistym”.

Ćwiczenie Tradewind jest kluczowym elementem zapewniającym przygotowanie HMS Medway do zadania Atlantic Patrol Task (North).

Komandor Chris Hollingworth

źródło: royal navy

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY