navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Marynarze Royal Navy otrzymują nowy mundur na początku projektu odzieży za 78 milionów funtów

Ponad tysiąc pracowników wykonujących operacje w gorącym klimacie nosi teraz nowy strój roboczy – zaprojektowany tak, aby był chłodniejszy i bardziej praktyczny w upalnych warunkach, z jakimi się spotykają.

Reszta Royal Navy otrzyma mundur – znany jako Rig22 – do końca 2023 roku, ale ulepszenia będą stale wprowadzane na podstawie opinii marynarzy w ramach dziesięcioletniego projektu o wartości 78 milionów funtów.

Celem jest dostarczenie odzieży, która wytrzyma trudy życia na morzu, a jednocześnie będzie bardziej praktyczna i lepiej dopasowana niż mundur, który zastępuje.
„Rozumiemy, jak ważne jest posiadanie odpowiedniego zestawu”, powiedziała jednolita liderka projektu Georgina Davies.

„Naprawdę doceniamy złożoność i przywiązanie emocjonalne, jakie ludzie mają do munduru i dlatego projekt poprawy munduru jest czymś, do czego bardzo pasjonuję się.

„Zespół chce dostarczyć najlepszy mundur, jaki możemy, a projekt jest sposobem, w jaki mamy nadzieję to osiągnąć.

„Jest to projekt stale ewoluujący i nie pozwolimy już, aby jakakolwiek część munduru stała w miejscu przez dziesięciolecia bez przeglądu.

„Mundury nie są proste, a ich właściwe wykonanie jest trudne i złożone. Ale jesteśmy zaangażowani i będziemy ciężko pracować, aby pieniądze były wydawane tam, gdzie jest to naprawdę ważne”.

Kolejne 40 milionów funtów zostanie przeznaczone na wymianę innych elementów, takich jak buty i paski, a nowa kurtka przeciwdeszczowa i warstwa termiczna Gore-Tex pojawią się jesienią tego roku.

„Przeprowadziliśmy dokładne badania i testy i jest to najlepszy mundur, jaki przemysł może zaoferować, aby spełnić nasze wymagania”, powiedział chorąży 1. klasy Lee „George” Reeves.

„To poważna inwestycja w naszych ludzi. Nowy mundur jest lekki, bardziej oddychający, lepiej pasuje do większej liczby osób i ma wiele przydatnych funkcji zaprojektowanych specjalnie dla naszych żeglarzy”.

Nowa odzież wykonana jest z ognioodpornego Nomeksu – stosowanego również w kombinezonach kierowców F1, który pozwala organizmowi oddychać.

Informacje zwrotne od ponad 7000 pracowników zostały uwzględnione w ostatecznym projekcie, przy czym trzy różne tkaniny zostały dokładnie przetestowane przez 130 marynarzy na okrętach wojennych w Zatoce w środku lata, gdzie temperatury mogą sięgać 55ºC.

Więcej niż mundur | Krótki film

Royal Navy wypuściła krótki film fabularny o tym, co to znaczy nosić rozpoznawalny niebieski mundur Royal Navy.

Gdy zaczyna się wprowadzanie na rynek nowej odzieży, filmowcy marynarki wojennej spędzali czas z marynarzami z HMS Montrose na operacjach w Zatoce Perskiej.

Film ma pokazać, jak różnorodna jest Royal Navy, z ludźmi z różnych środowisk i wyznań, którzy razem na niebieskiej platformie tworzą jeden potężny zespół.

Jak wygląda nowy mundur?

Marynarze z HMS Montrose byli jednymi z pierwszych, którzy przetestowali nowy mundur i przekazali informację zwrotną zespołowi opracowującemu go.

Fregata Typ 23 jest długoterminowo rozmieszczona w Zatoce, utrzymując otwarte szlaki morskie i zwalczając przemytników narkotyków.

Oznacza to, że nowa odzież została przetestowana w jednych z najbardziej rygorystycznych warunków, z jakimi mierzy się Royal Navy.

Chorąży First Class Simon „Bagsy” Baker powiedział: „Miło jest nosić prosto po wyjęciu z paczki i jest lekki i przewiewny. W porównaniu z PCS (stary mundur roboczy) wygląda mądrzej.

„W gorącym klimacie Zatoki Perskiej działa ponad głową i ramionami powyżej PCS, dzięki czemu wszelkie działania związane z pożarami i sytuacjami awaryjnymi są znacznie wygodniejsze.

„Przede wszystkim otrzymane opinie są słuchane i podejmowane w celu zapewnienia, że ​​Rig22 jest najlepszym mundurem”.

Technik inżynier Robert Forster, który jest inżynierem okrętowym, powiedział: „Chociaż nie pracuję w Rig 22 przez cały czas, podoba mi się nowa platforma, lżejszy materiał jest chłodniejszy i łatwiejszy w utrzymaniu.

„Mundur jest elegancki i wygląda bardzo reprezentacyjnie. Istnieją problemy z rozmiarem, które należy rozwiązać, zwłaszcza gdy koszula jest zbyt ciasna pod pachami.

„Podoba mi się, że slajdy rang znajdują się na ramionach, ponieważ ułatwia to identyfikację rang. Chciałabym zobaczyć naszywkę na rzep na ramieniu, aby również zidentyfikować gałęzie.”

Zespół projektowy odpowiedział już na uwagi i wprowadził kilka poprawek do munduru, w tym:

• Dodatkowe rozmiary spodni i koszul.

• Zmiana położenia guzików w celu lepszego dopasowania kołnierza.

• Pętelka na koszuli do zawieszenia.

• Zwiększony rozmiar plis w koszuli dla lepszego ruchu pod pachami.

• Zapinany na rzep Biały (dla Marynarki Królewskiej) lub Niebieski (Pomocniczy Królewskiej Floty) chorąży.

Royal Navy sailors are receiving a new uniform at the start of a £78m revamp of their clothing.

Źródło Royal Navy

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY