navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Marynarka wojenna USA oficjalnie przekazuje bezzałogowy system powietrzny Królewskiej Marynarce Wojennej Tajlandii

ZATOKA TAJLANDZKA — dowódca 7. Floty Stanów Zjednoczonych wiceadmirał Karl Thomas przewodniczył ceremonii oficjalnego przekazania systemu bezzałogowego statku powietrznego RQ-21A Królewskiej Marynarce Wojennej Tajlandii w dniu 24 maja. RQ-21A Blackjack to bezzałogowy i nieuzbrojony system lotniczy przeznaczony do wywiadu morskiego, obserwacji i rozpoznania. Z zasięgiem 50 mil morskich, prędkością 60 mil morskich na godzinę i wytrzymałością 16 godzin, RQ-21A Blackjack zwiększy możliwości bezpieczeństwa morskiego Tajlandii w operacjach poszukiwawczo-ratowniczych oraz zakazie handlu narkotykami i ludźmi. Poprawi również interoperacyjność naszych marynarek wojennych.

Program Royal Thai Navy, finansowany za pośrednictwem Indo-Pacific Maritime Security Initiative (MSI), obejmuje pięć samolotów, dwie naziemne stacje kontroli, sprzęt do startu i odzyskiwania oraz szkolenia w miejscu pobytu w Stanach Zjednoczonych. Program obejmuje również doradców technicznych, którzy pomagają Królewskiej Marynarce Wojennej Tajlandii w operacjach i konserwacji systemu.

Sojusz amerykańsko-tajlandzki zapewnia wolny i otwarty obszar Indo-Pacyfiku, który jest niezbędny dla regionalnego pokoju, bezpieczeństwa i stabilności.

źródło: U.S. Embassy Bangkok

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY