navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych i Japońskie Morskie Siły Samoobrony przeprowadzają ćwiczenia w zakresie zwalczania min

Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych i Japońskie Morskie Siły Samoobrony (JMSDF) rozpoczęły na morzu część ćwiczeń Mine Warfare (MINEX) 3JA 2020 u wybrzeży południowo-zachodniej Japonii, 20 listopada

NICHINAN, Japonia – Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych i Japońskie Siły Samoobrony Morskiej Marynarki Wojennej (JMSDF) rozpoczęły na morzu część ćwiczeń Mine Warfare (MINEX) 3JA 2020 u wybrzeży południowo-zachodniej Japonii, 20 listopada.

MINEX 3JA jest częścią corocznej serii ćwiczeń między Marynarką Wojenną USA a marynarkami sojuszniczymi, których celem jest zwiększenie biegłości w operacjach przeciwminowych. Podczas czterodniowego ćwiczenia uczestnicy przeprowadzają taktyki walki minowej na poziomie jednostki, obejmujące polowanie na miny, wykrywanie i ściganie. Ćwiczenie zakończy się połączoną fazą, w której US i JMSDF będą koordynować i komunikować się, aby oczyścić trasę dla statków przez symulowane pole minowe.

Kapitan Derek Brady, dowódca siódmej eskadry przeciwdziałania minom (COMCMRON 7), jest podekscytowany możliwością ponownej współpracy z JMSDF i wyjaśnił, jak ważne jest utrzymanie bliskiego, wzajemnie połączonego partnerstwa między dwoma siłami morskimi. „Zawsze nie mogę się doczekać współpracy z naszymi japońskimi partnerami w siłach obronnych” – powiedział Brady. „Ćwiczenia te pomagają nam zachować gotowość do zapewnienia swobody nawigacji w całym regionie”.

JMSDF Mine Division 3 i dowódca US Navy, Mine Countermeasures Squadron 7 współpracowali podczas ćwiczeń, aby kierować zadaniami związanymi z polowaniem na miny dla statków amerykańskich i JMSDF. Szkolenie to pozwoliło wszystkim jednostkom przećwiczyć komunikację i działanie w połączonym środowisku oraz nauczyć się maksymalizować łączne możliwości polowania na miny.

„To będzie 19. specjalne ćwiczenie trałowania min na Morzu Hyuganada. Chociaż COVID-19 wciąż jeszcze się nie skończył, bardzo się cieszę, że siły minowe Japonii i USA będą mogły wspólnie trenować na Morzu Hyuganada, tak jak to robili w poprzednich latach, a także w Mutsu Zatoka. Celem szkolenia jest dalsze zwiększanie interoperacyjności sił minowych USA i Japonii oraz doskonalenie umiejętności prowadzenia wojny minowej ”- powiedział japoński kontradmirał Fukuda Tatsuya, dowódca Mine Warfare Force. „Współpraca morska Japonii i Stanów Zjednoczonych w walce minowej ma zasadnicze znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa żeglugi statków i jestem przekonany, że ulepszone zdolności w zakresie zwalczania min i wzmocniona koordynacja między marynarkami amerykańskimi i japońskimi uzyskana dzięki temu ćwiczeniu przyczyni się do stabilności Region Indo-Pacyfiku. Wierzę, że uczestniczące siły amerykańskie i japońskie osiągną w tym ćwiczeniu pożądane rezultaty ”.

Siły marynarki wojennej USA skorzystały z okazji, aby sprawdzić swoją biegłość w operacjach przeciwdziałania wydobycia, współpracując z długoletnimi sojusznikami.

„Moja załoga jest zmotywowana, aby wyruszyć w drogę i wykonać naszą misję” – powiedział porucznik Cmdr. Earvin Taylor, dowódca USS Patriot (MCM 7). „Naszym zadaniem jest zapewnienie bezpiecznej żeglugi po morzach i jesteśmy dumni z tego, co robimy”.

Jednostki JMSDF będą obejmować Mine Warfare Force (MWF) i 19 statków, w tym trałowiec, oceaniczny trałowiec, statki przybrzeżne i kontrolery trałowców. Dodatkowo będą one obejmować trzy helikoptery przeciwminowe (MCH) 101 uczestniczące.

W skład sił zbrojnych USA wchodzą pracownicy z COMCMRON 7, USS Patriot, 14 eskadry przeciwminowej helikopterów, oddziału 2A i jednostki mobilnej ds. Usuwania amunicji wybuchowej Ekspedycyjnej Kompanii Przeciwdziałania Minom 1-1. W programie ma wziąć udział około 120 pracowników z USA.

COMCMRON 7 jest skierowany do Sasebo w Japonii i składa się z USS Patriot, USS Pioneer (MCM 9), USS Warrior (MCM 10) i USS Chief (MCM 14) w Sasebo i Helicopter Mine Countermeasures Squadron 14, Detachment 2A.

ŹRÓDŁO: navy.mil

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY