navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Marynarka wojenna po raz pierwszy wybiera kobiety na oficerów na okręcie wojennym

W pierwszym historycznym wydarzeniu dwie kobiety-oficerki Marynarki Wojennej Indii zakwalifikowały się do wysłania na okręt wojenny na froncie jako część załogi, podczas gdy kobieta-pilot jest szkolona do dołączenia do floty myśliwców Rafale.

Porucznik Kumudini Tyagi i porucznik Riti Singh mają dołączyć jako „Obserwatorzy” (Taktycy Powietrzni) do strumienia helikopterów. Wcześniej wejście kobiet było ograniczone do samolotów o stałych skrzydłach, które latały z lądu.

Nawiasem mówiąc, Indyjskie Siły Powietrzne prowadzą również szkolenie dla kobiet pilotów myśliwskich, które mają dołączyć do indyjskiej floty Rafale. Kobieta-pilot, która już leci MiG 21, wkrótce dołączy do eskadry Golden Arrows w Ambali w Rafale. Jak dotąd IAF dysponuje pięcioma odrzutowcami Rafale z Francji, a kolejne cztery mają przybyć w przyszłym miesiącu. IAF prowadzi już działania zapoznawcze z odrzutowcami Rafale w sektorze Ladakh w ramach procesu konwersji operacyjnej. Tożsamość kobiety pilota została utrzymana w tajemnicy ze względu na wrażliwość usługi.

Według Marynarki Wojennej Indii obie kobiety są częścią grupy 17 oficerów Marynarki Wojennej Indii, w tym cztery kobiety oficerki i trzy oficerki Indyjskiej Straży Przybrzeżnej, które otrzymały „Wings” po ukończeniu studiów jako „Obserwatorzy” podczas ceremonii, która odbyła się w poniedziałek w INS Garuda, Kochi.

Zostały one wybrane jako załoga wielozadaniowej floty helikopterów Marynarki Wojennej, MH -60 Romeo, która jest nabywana ze Stanów Zjednoczonych.

Kontradmirał Antony George, Chief Staff Officer (Training), podkreślił fakt, że jest to przełomowa okazja, w której po raz pierwszy kobiety będą szkolone w operacjach śmigłowcowych, które ostatecznie utorują drogę do rozmieszczenia kobiet na okrętach wojennych Marynarki Wojennej Indii.

fot. Twitter / PRO Defence Kochi

Marynarka Wojenna Indii twierdzi, że oficerowie byli szkoleni w zakresie nawigacji lotniczej, procedur latania, taktyki stosowanej w wojnie powietrznej, w walce z okrętami podwodnymi oraz w eksploatacji lotniczych systemów awiotechnicznych.

„Oficerowie ci mieli służyć na pokładach samolotów rozpoznania morskiego i walki z okrętami podwodnymi Marynarki Wojennej Indii i Indyjskiej Straży Przybrzeżnej”.

powiedział przedstawiciel Marynarki Wojennej Indii.

Kobiety będące oficerami były już częścią morskiej floty zwiadowczej Marynarki Wojennej Boing P8 I w INS Rajali, gdzie przydzielono im role bojowe.

W IAF jest 10 kobiet sterujących pilotami myśliwskimi, ponieważ otworzyła ona swój strumień myśliwski dla kobiet w 2016 roku. Pierwsze pilotki myśliwców: Flight Lt Avani Chaturvedi, Flt Lt Bhawanna Kanth i Flt Lt Mohana Singh latały różnymi samolotami myśliwskimi, w tym Su 30 Mki i MiG 21.

W zeszłym tygodniu armia indyjska rozpoczęła prace Specjalnej Komisji Selekcyjnej w celu poszukiwania kobiet będących oficerami w celu uzyskania stałej komisji. Kobiety będące oficerami, które zakwalifikowały się w procesie selekcji, otrzymają stałą komisję pod warunkiem, że znajdą się w minimalnej dopuszczalnej kategorii medycznej.

Posunięcie to nastąpiło po tym, jak w lutym Sąd Najwyższy nakazał rządowi, aby kobiety pełniące funkcje oficerskie nie tylko otrzymywały stałą komisję, ale również stanowiska kierownicze.

Źródło: theweek

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY