navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Letnia Akademicka Liga Żeglarska

Akademia Marynarki Wojennej jest nierozerwalnie związana z morzem i wszelkimi sportami wodnymi, dlatego też jej studenci, a w szczególności podchorążowie, już od pierwszych lat studiów uczą się żeglarstwa. Dzięki temu nie tylko nabierają szacunku do otaczających ich żywiołów i praw natury, jakimi jest woda i wiatr, ale także nabywają umiejętności pracy w grupie, rywalizacji czy szybkiego reagowania i podejmowania decyzji.

W roku 2020 Akademii udało się pozyskać dofinansowanie Ministerstwa Edukacji i Nauki na działania związane z promocją sportu akademickiego i popularyzacją zdrowego trybu życia. Jednym z najważniejszych zadań w projekcie jest Letnia Akademicka Liga Żeglarska, której pierwsza edycja odbyła się w czerwcu 2021 r. Dzięki współpracy Akademickiego Centrum Sportowego oraz Centrum Szkolenia Morskiego Wydziału Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego w dniu 17 czerwca br. w Akademickim Ośrodku Szkoleniowym Czernica został zorganizowany pierwszy etap eliminacyjny na poziomie uczelnianym.

Z 10 zespołów rywalizujących ze sobą na żaglówkach klasy Puck nagrodzonych zostały najlepsze, a na podium znalazły się zespoły w składzie:

1. pchor. Paweł OLSZEWSKI, pchor. Igor PANKOWSKI, pchor. Anita FINFANDO, pchor. Agata WOJCIECHOWSKA (IV rok Nawigacja)

2. pchor. Maria KULLING, pchor. Maciej KLASA, pchor. Maciej HAMERA, pchor. Aleksandra JASIŃSKA (I rok Nawigacja)

3. pchor. Mateusz PIETRZAK, pchor. Oskar MARCZEWSKI, pchor. Kamil MATANOWSKI, pchor. Klaudiusz SAWCZUK (I rok Cyberbezpieczeństwo).

Trzy z nich wzięły udział w finałowych rozgrywkach organizowanych przy II Światowych Polonijnych Mistrzostwach w Żeglarstwie, które odbyły się na akwenie Zatoki Gdańskiej w dniach 25-26 czerwca 2021 r. Letnia Akademicka Liga Żeglarska ma się stać wydarzeniem cyklicznym i być kontynuowana w przyszłych latach jako stały element szkolenia żeglarskiego kandydatów na żołnierzy zawodowych.

źródło: AMW /foto: Ireneusz Kamiński

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY