navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Leonardo podpisuje kontrakt na 150 mln euro na dostarczenie systemów nadzoru i ochrony dla nowych okrętów podwodnych włoskiej marynarki wojennej

Umowa z Fincantieri przewiduje, że Leonardo wyposaży pierwsze dwa nowe okręty podwodne U212 Near Future (NFS), które mają dołączyć do floty włoskiej marynarki wojennej w 2027 i 2029 r.Po raz pierwszy Leonardo dostarcza system zarządzania walką dla okrętu podwodnego. Dodając tę ​​możliwość do swojego portfolio, Leonardo poprawia swoją pozycję w sektorze morskim i poszerza swoją ofertę o klientów krajowych i międzynarodowych.Leonardo nieustannie inwestuje w swoją linię produktów do zarządzania walką. Jego systemy statków nawodnych i podwodnych mają wspólne elementy, a więc oba skorzystają na wynikającej z nich innowacji.

Leonardo podpisał kontrakt z Fincantieri o wartości około 150 mln euro na dostarczenie wyposażenia dla pierwszych dwóch okrętów podwodnych U212 Near Future (NFS), z których pierwszy ma dołączyć do floty włoskiej marynarki wojennej w 2027 r. Ten strategiczny sprzęt wzmocni nadzór i zdolności ochronne włoskiej marynarki wojennej podczas wykonywania operacji pod falami na wodach włoskich i międzynarodowych.

Kontrakt obejmuje zaprojektowanie i rozwój systemu zarządzania walką (CMS) nowej generacji w ramach programu modernizacji włoskiej marynarki wojennej „Prawo morskie”. Dostawa stanowi część szerszego programu, w ramach którego Fincantieri zapewnia dwa okręty podwodne U212 NFS oraz opcje dla dwóch kolejnych, a także wsparcie techniczne i logistyczne.

Oprócz CMS, Leonardo dostarczy również laboratorium symulacyjne i szkoleniowe w Centrum Okrętów Podwodnych Włoskiej Marynarki Wojennej w Tarencie oraz pakiet wsparcia logistycznego, w tym szkolenie personelu i zestaw części zamiennych.

Nowe okręty podwodne U212 Near Future opierają się na konstrukcji U212A (klasa Todaro), a jednocześnie zawierają szereg osiągnięć technologicznych. Cztery okręty podwodne U212A weszły do ​​służby we włoskiej marynarce wojennej w 2006 roku.

Ten kontrakt to strategiczne osiągnięcie Leonardo w sektorze morskim. Dodając do swojej oferty system CMS dla łodzi podwodnych, Leonardo poszerza swoją ofertę o rynek łodzi podwodnych. Z uwagi na podobieństwa między podwodnym systemem CMS i równoważnym systemem Leonardo dla statków nawodnych, firma spodziewa się wykorzystać synergię między tymi dwoma systemami, a inwestycje w innowacje przyniosą korzyści obu liniom produktów.

Wzmocnienie podstawowej działalności Leonardo, w tym poprzez poszerzenie obszarów wiedzy specjalistycznej, które wykraczają poza linie biznesowe, takich jak dowodzenie i kontrola, jest jednym z filarów planu strategicznego „Bądź jutro – Leonardo 2030”. Leonardo opracowuje ścieżki do zrównoważonego wzrostu poprzez przywództwo w technologiach nowej generacji.

źródło: Leonardo

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY