navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Leidos przejmie słynną firmę Gibbs & Cox za 380 milionów dolarów

Leidos (NYSE: LDOS) ogłosił ostateczne porozumienie w sprawie przejęcia firmy Gibbs & Cox z siedzibą w USA zajmującej się architekturą marynarki wojennej za 380 milionów dolarów w gotówce.

Zaprojektowany przez Gibbs & Cox okręt USS Freedom (LCS 1) 
foto: US Navy

 Firma z siedzibą w Reston w stanie Wirginia zatrudnia 38 000 osób i specjalizuje się w rozwiązaniach i usługach informatycznych, inżynieryjnych i naukowych dla rynków obronności, wywiadu, bezpieczeństwa wewnętrznego, cywilnego i zdrowia. W 2020 roku odnotowała przychody w wysokości 12,3 mld USD.

Zatrudniająca 525 pracowników i posiadająca 90-letnią historię firma Gibbs & Cox z siedzibą w Arlington w stanie Wirginia jest wiodącą niezależną firmą inżynieryjno-projektową oferującą pełen zakres usług, specjalizującą się w architekturze morskiej i inżynierii morskiej. Firma jest własnością prywatną, na czele której stoi Chris Deegan jako prezes i dyrektor naczelny. Podczas II wojny światowej zbudowano ponad 5400 statków przy użyciu projektów Gibbs & Cox, w tym słynne statki towarowe Liberty. 

Projekty firmy zostały teraz wykorzystane w 24 klasach okrętów bojowych w tym w nowszych, godnych uwagi projektach, takich jak niszczyciele pocisków kierowanych klasy Arleigh Burke, Littoral Combat Ships w wariancie Freedom oraz fregaty klasy Constellation.

Leidos twierdzi, że umowa zwiększy możliwości i pogłębi relacje z klientami na „atrakcyjnym” rynku morskim, na którym Leidos przyznaje, że jest niedostatecznie penetrowany. Przejęcie zapewni również cenny talent inżynieryjny, w tym architektów okrętów i inżynierów cyfrowych.

Leidos zauważa, że ​​przejęcie lepiej przygotuje firmę do długoterminowego wzrostu, w tym na morskim rynku bezzałogowym – rynku wymagającym ścisłej integracji systemów projektowania statków i autonomii.

Transakcja ma zostać sfinalizowana w drugim kwartale tego roku i pod warunkiem spełnienia zwyczajowych warunków zamknięcia.

źródło: gCaptain

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY