navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Kwalifikacje wojskowe na pokładzie Surcouf dla Royal Navy

W ramach strategicznego partnerstwa francuskiej marynarki wojennej i Królewskiej Marynarki Wojennej brytyjscy oficerowie są regularnie delegowani na pokładach jednostek francuskich, w szczególności w składzie fregat typu La Fayette (FLF). FLF Surcouf , Guépratte i Courbet. Od 2019 szkolą młodych oficerów wachtowych na wodach kanału La Manche.

Ich obecność na mostku tych francuskich fregat przynosi obopólną wartość dodaną: z jednej strony oficerowie ci zdobywają cenne doświadczenie na często rozmieszczanych jednostkach bojowych, z drugiej strony FLF korzystają z zmiany kultury anglosaskiej, często cennej wartości w operacji morskich. W bardzo pragmatyczny sposób oficerowie ci umożliwiają uczestnictwo w ćwiczeniu języka angielskiego dla zespołów wachtowych na ich okrętach.

Pod koniec pierwszego zadania jako kierownik wachty brytyjscy oficerowie muszą zdać egzamin: Bridge Warfare Qualification. Ten egzamin ustny warunkuje ich dostęp do wyższego szczebla oficerów poprzez ocenę ich zdolności do pełnienia wachty bojowej. Pod przewodnictwem ich dowódcy przy wsparciu starszego oficera Królewskiej Marynarki Wojennej (porucznika-dowódcy Duncana Abbotta, oficera wymiany FRMARFOR – francuskich sił powietrznych szybkiego reagowania) przegląd ten odbył się 9 grudnia 2020 na pokładzie Surcouf dla brytyjskich oficerów Surcouf i Guépratte.

Pytania są przez półtorej godziny, po francusku, a następnie po angielsku, aby zgłębić wiedzę zdobytą przez ochotników od nawigacji po operacje związane z napędem. Na koniec komisja decyduje o „ porażce ” lub „ zdaniu ” przez oficerów marynarki.

Po osiemnastu miesiącach brytyjski porucznik Peter Tollinton ciepło wspomina swój pobyt na pokładzie Surcouf . To zadanie pozwoliło mu udoskonalić swój francuski, zwłaszcza militarny i specjalistyczny. Według niego ten rodzaj wymiany między flotami alianckimi „może nam tylko pomóc w bliższej współpracy w przyszłości” na teatrach działań morskich.

Obecnie wraca do Królewskiej Marynarki Wojennej w 2021 roku, opierając się na doświadczeniu zdobytym na Oceanie Indyjskim i we wschodniej części Morza Śródziemnego na pokładzie Surcouf .

Źródło: Marynarka Wojenna Francji

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY