navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Korweta „Thundering” przeszła testy państwowe

Wieczorem 13 grudnia najnowsza korweta „Grzmot” projektu 20385 przyleci do Sankt Petersburga po zakończeniu testów państwowych, po przejściu między bazami z Bałtijska. Okręt zacumuje przy nabrzeżu przedsiębiorstwa Severnaya Verf, które jest częścią United Shipbuilding Corporation. Na pirsie przedsiębiorstwa, załoga i zespół dostawczy Severnaya Verf zaczną przygotowywać korwetę do przyjęcia do marynarki wojennej.

Uroczystość przyjęcia korwety „Thundering” do Marynarki Wojennej planowana jest na koniec miesiąca, po audycie stanu mechanizmów i wyposażenia okrętu, który zostanie przeprowadzony w przedsiębiorstwie Severnaya Verf. Zostało to dzisiaj zgłoszone głównemu dowódcy rosyjskiej marynarki wojennej, admirałowi Nikołajowi Evmenowowi, na spotkaniu dotyczącym budowy okrętów, które odbyło się w Admiralicji.

Źródło: Departament Informacji i Komunikacji Masowej Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej

Wcześniej, zgodnie z planem końcowego etapu testów państwowych korwety „Thundering” na Morzu Bałtyckim, załoga okrętu z powodzeniem wystrzeliła pocisk i prowadziła ogień artyleryjski z morskiego systemu przeciwlotniczego Redut, stanowisk artyleryjskich AK-190 i AK-630 przeciwko pociskowi przeciwokrętowemu. Celem był pocisk przeciwokrętowy wystrzelony z okrętu rakietowego Floty Bałtyckiej R-257.

Pociski przeciwlotnicze wystrzelone z korwety i ostrzał ciężkiej artylerii z powodzeniem trafiły w wyznaczony cel. Strzelanie prowadzona było w skomplikowanym środowisku zagłuszania z wykorzystaniem elektronicznych środków przeciwdziałania przez „wroga”.

Źródło: Departament Informacji i Komunikacji Masowej Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej

Poligon morski Floty Bałtyckiej, na którym odbywały się ćwiczenia, był zamknięty dla żeglugi cywilnej. Testowy ogień rakietowy wspierało ponad 10 okrętów wsparcia floty uczestniczących w blokowaniu pola ostrzału i odpalaniu docelowej rakiety.

Wcześniej załoga okrętu wystrzeliła pociski manewrujące Kalibr i Onyx w cele przybrzeżne i morskie na Morzu Białym. Na Morzu Barentsa prowadził ostrzał artyleryjski i torpedowy.

Korweta „Thundering” jest okrętem wiodącym projektu 20385. Jest to ulepszona wersja korwety poprzedniego projektu 20380. Nowa korweta wyróżnia się na tle swoich poprzedników zwiększonymi możliwościami uderzenia i systemem obrony powietrznej.

Źródło: Departament Informacji i Komunikacji Masowej Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY