navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Korea Południowa wprowadza nowy okręt podwodny klasy SLBM

Shin Chae-ho, 3000-tonowy okręt podwodny opracowany przy użyciu rodzimej technologii przez Hyundai Heavy Industries w Ulsan, został zwodowany we wtorek (28 września) przez Administrację Programu Zakupów Marynarki Wojennej i Obrony Republiki Korei.

Ceremonia wodowania nowej łodzi podwodnej, nazwanej na cześć wybitnego koreańskiego działacza niepodległościowego Shin Chae-ho, odbyła się w stoczni Hyundai Heavy Industries Co. w południowo-wschodnim mieście Ulsan.

Shin Chae-ho jest trzecim okrętem podwodnym w pierwszej partii KSS-III (klasy Dosan Ahn Changho), po Dosan Ahn Changho i Ahn Mu. Shin Chae-ho ma sześć wyrzutni rakiet balistycznych wystrzeliwanych z okrętów podwodnych ( SLBM ) — tyle samo, co Dosan Ahn Changho, który z powodzeniem wystrzelił SLBM 15 września. Jest to trzecia i ostatnia z trzech partii Changbogo-III -I okręty podwodne Korea Południowa buduje przy użyciu własnych technologii w ramach projektu o wartości 3,09 biliona wonów (2,77 miliarda dolarów) rozpoczętego w 2007 roku.

Urzędnicy poinformowali, że pierwszy okręt podwodny Dosan Ahn Chang-ho został zwodowany w 2018 roku i wdrożony w zeszłym miesiącu, podczas gdy drugi, Ahn Mu, został zwodowany w listopadzie ubiegłego roku i ma trafić do marynarki wojennej w przyszłym roku.

Korea Południowa ujawniła swój pierwszy krajowy SLBM na początku tego miesiąca, informując o pomyślnym uruchomieniu testowym z łodzi podwodnej Dosan Ahn Chang-ho. Według urzędników okręty podwodne tej klasy mają sześć pionowych wyrzutni zdolnych do wystrzeliwania SLBM.

Okręt podwodny o długości 83,5 metra i szerokości 9,6 metra będzie miał 50 członków załogi. Według urzędników może działać pod wodą przez 20 dni bez wynurzania.

źródło: Navalpost

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY