navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Kongsberg z nowymi kontraktami dla Norweskiej Marynarki Wojennej

 Kongsberg Defence & Aerospace AS (KONGSBERG) podpisał dwa kontrakty o wartości 1426 MNOK z Norweską Agencją Materiałów Obronnych (FMA). KONGSBERG dostarczy nową partię Naval Strike Missile (NSM) do fregat i korwet norweskiej marynarki wojennej. Istniejące zapasy pocisków zostaną poddane szeregowi działań konserwacyjnych w celu wydłużenia czasu ich działania i dalszego zapewnienia najnowocześniejszych zdolności obronnych Marynarki Wojennej.NSM,FMA,
„Trójstronna współpraca między KONGSBERG, Norweskimi Siłami Zbrojnymi i Norweskim Zakładem Badań Obronnych (FFI) jest kluczem do naszej zdolności do opracowywania tak zaawansowanych i złożonych systemów. Jesteśmy również bardzo dumni z podpisania umowy serwisowej, która wydłuży okres trwałości pocisku, zapewniając, że Marynarka Wojenna pozostanie operacyjna z tak ważnymi zdolnościami. Umowy takie jak ten wspierają cele zrównoważonego rozwoju KONGSBERG i FMA i pomagają zapewnić dalsze zatrudnienie nie tylko naszym pracownikom, ale także naszym krajowym podwykonawcom. Nie możemy sami wyprodukować ani dostarczyć tak zaawansowanych i najnowocześniejszych produktów”, mówi Øyvind Kolset, wiceprezes wykonawczy Kongsberg Defence & Aerospace.

Naval Strike Missile to pocisk piątej generacji o niskiej sygnaturze radarowej do stosowania w obronie morze-morze lub morze-ląd. Pocisk, dzięki swoim znakomitym parametrom, może stawić czoła dobrze bronionym celom z możliwością penetracji najbardziej zaawansowanej obrony powietrznej.

NSM jest skonfigurowany ze zintegrowanymi czujnikami, aby zlokalizować dokładne cele do zaangażowania i ulegnie samozniszczeniu, jeśli nie będzie w stanie zlokalizować zamierzonego celu - wbudowany mechanizm bezpieczeństwa zapobiegający uszkodzeniom dodatkowym.

źródło: Kongsberg

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY