navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

KONGSBERG ULEPSZY SYSTEM WALKI W RNON CORVETTS, KLASA SKJOLD

Firma Kongsberg Defence & Aerospace została zlecona przez Norweską Agencję Defence Materiel do modernizacji systemu walki w klasie Skjold Królewskiej Marynarki Wojennej, aby przyczynić się do wydłużenia okresu eksploatacji. Wartość kontraktu to 267 mln NoK.

Klasa Skjold jest ważnym atutem dla marynarki wojennej, a oprócz modernizacji technicznej okrętu, system walki zostanie zmodernizowany o podobny system, który jest obecnie używany w klasie Nansen. Kongsberg Defence & Aerospace z dumą dostarcza system walki i przyczynia się do przedłużenia żywotności klasy Skjold.

„Kiedy korwety klasy Skjold mają zostać ulepszone za pomocą technologii przedłużającej żywotność, konieczna jest zmiana systemu walki na pokładzie, aby zapewnić zdolność bojową przez cały okres ich eksploatacji. Ulepszenie składa się głównie z nowego systemu zarządzania walką, który jest skoordynowany z fregatami klasy Nansen. Przeprowadzimy również aktualizację taktycznych łączy danych i innych funkcji w systemie walki” – mówi dyrektor dywizji Kjetil Reiten Myhra w Kongsberg Defence & Aerospace.

„Kongsberg Defence & Aerospace jesteśmy dumni, że po raz kolejny obdarzono nas zaufaniem, aby kontynuować pracę nad przedłużeniem żywotności klasy Skjold. Nie możemy się doczekać integracji najlepszych rozwiązań technologicznych, aby zapewnić gotowość bojową Królewskiej Marynarki Wojennej Norwegii” – mówi prezes Eirik Lie z Kongsberg Defence & Aerospace.

źródło: Kongsberg

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY