navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Kongsberg podpisał kontrakt na dostawę ORCCA CMS i Pocisków Uderzeniowych dla Niemiec i Norwegii

Firma Kongsberg Defence & Aerospace AS (KONGSBERG) zawarła kontrakty z Norwegią i Niemcami na dostawę elementów systemu bojowego ORCCA ™ do sześciu nowych okrętów podwodnych 212CD oraz pocisku uderzeniowego Naval Strike do marynarek wojennych obu krajów.

„Dostawy przetrwają do lat 30. XX wieku i są ważnym i strategicznym kamieniem milowym, który wzmacnia naszą pozycję w Europie, a Niemcy jako ważny i bliski partner. Nasza współpraca z Niemcami w zakresie technologii okrętów podwodnych trwa przez kilkadziesiąt lat. Dzięki tej nowej i rozszerzonej współpracy przemysłowej partnerstwo wznosi się na nowy poziom, który będzie miał ogromne znaczenie dla rozwoju norweskiej technologii i tworzenia wartości”, mówi Geir Håøy, dyrektor generalny KONGSBERG.

Kontrakt dla NSM to wspólne zamówienie Norwegii i Niemiec o wartości 4404 mln NOK. Niemcy są szóstym krajem, który wybrał NSM. W przypadku Norwegii kontrakt będzie służył uzupełnieniu i aktualizacji aktualnego stanu magazynowego.

Kontrakt na system bojowy ORCCA™ jest kontraktem podwykonawczym od thyssenkrupp Marine Systems GmbH, głównego wykonawcy okrętów podwodnych 212CD, do kta naval systems AS. Udział KONGSBERG w kontrakcie na system walki wynosi 3800 mln NOK.

Firma kta naval systems AS została założona w październiku 2017 roku jako wspólne przedsięwzięcie thyssenkrupp Marine Systems, jego jednostki biznesowej Naval Electronic Systems (ATLAS ELEKTRONIK) oraz Kongsberg Defence & Aerospace. W oparciu o połączone doświadczenie i produkty partnerów joint venture, kta naval systems z rodziną produktów ORCCA™ Combat Systems będzie wyłącznie opracowywać, produkować i utrzymywać wszystkie przyszłe systemy bojowe dla okrętów podwodnych dla okrętów podwodnych thyssenkrupp Marine Systems.

„Ta dwustronna umowa między Niemcami a Norwegią umożliwia rozszerzoną współpracę przemysłową między naszymi dwoma krajami. Wspólne zamówienia NSM i okrętów podwodnych tworzą wiele nowych miejsc pracy i tworzenie wartości w całym łańcuchu dostaw w Norwegii na następną dekadę. Zarówno NSM, jak i nowa klasa okrętów podwodnych reprezentują najnowocześniejszy i najbardziej zaawansowany technologicznie sprzęt wysokiej klasy, jaki istnieje obecnie na świecie.KONGSBERG jest dumny, że znajduje się na pierwszym miejscu w tej podróży” – mówi Eirik Lie, prezes Kongsberg Defence and Aerospace AS.

źródło: Kongsberg

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY