navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Kongsberg dostarczy do Aker Arctic śruby napędowe i wały do ​​ nowych korwet

Kongsberg Maritime świętuje podpisanie nowego kontraktu z firmą projektową, rozwojową, inżynieryjną i konsultingową Aker Arctic, w ramach której KM dostarczy śruby napędowe i wały dla czterech nowo budowanych korwet SQ2020.

Proces rozpoczął się we wrześniu 2019 r., kiedy FDFLOGCOM zlecił Aker Arctic zaprojektowanie i dostarczenie pełnego systemu linii wałów do korwet SQ2020 i stoczni RMC w Finlandii w celu budowy okrętów. Dostawa Kongsberg Maritime będzie obejmować śruby napędowe o regulowanym skoku CPC i wały dla czterech okrętów: każda korweta będzie wyposażona w dwie śruby napędowe, z łopatami, piastami i wałami.

Śruby napędowe KM o regulowanym skoku są dostępne w wersjach do klas lodowych, z dyszą i do wody otwartej, z czterema lub pięcioma łopatkami o dużym skosie, umiarkowanym skosie, z dyszą lub konwencjonalnym. Dzięki wysoce wydajnej konstrukcji podstawy łopaty i łożyska łopaty, obliczonej tak, aby uniknąć s zczytowych ciśnień i złagodzić narażenie na kawitację, układ napędowy KAMEWA stanowi przykład zasad charakteryzujących cały asortyment, zapewniając 20% poprawę stosunku mocy do masy nad jego prekursorem. Nowy kształt piasty z regulowanym skokiem zmniejsza opór, a rozmiary są dostosowane do mocy wyjściowej od około 500 kW do 75 MW.

„Reputacja Kongsberg Maritime w zakresie pierwszorzędnej niezawodności, wydajności, jakości wykonania i opłacalności przechyliła dyskusję na ich korzyść, jeśli chodzi o pozyskiwanie systemów śmigłowych CP do nowych korwet”, mówi Kari Laukia, szef działu sprzętu w Aker Arctic. . „Możemy z pełnym zaufaniem oczekiwać statków wychodzących ze stoczni RMC, wiedząc, że wybraliśmy dla nas najlepszy sprzęt do wykonania tej pracy”.

„Jesteśmy niezwykle dumni, że możemy być częścią tak ważnego projektu”, dodaje Niclas Dia, regionalny kierownik sprzedaży w Kongsberg Maritime. „Wiele będzie wymagało się od korwet przez cały okres ich eksploatacji, więc zaufanie, jakim obdarzono wysoką niezawodność naszych systemów CPP, jest prawdziwym wyróżnieniem.

źródło: Kongsberg

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY