navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Iran i Rosja rozpoczynają wspólne ćwiczenia morskie

Iran i Rosja rozpoczęły we wtorek wspólne ćwiczenia morskie na Oceanie Indyjskim, które obejmą między innymi udaremnienie udawanego ataku piratów na statek handlowy, podały irańskie media państwowe.

Okręty irańskie są widoczne podczas wspólnych ćwiczeń morskich z rosyjską marynarką wojenną na Oceanie Indyjskim, Iran 16 lutego 2021 r. Zdjęcie zrobione 16 lutego 2021 r. Armia Iranu / WANA (Agencja prasowa Azji Zachodniej)

Iran niedawno przeprowadził kilka ćwiczeń wojskowych, próbując zmusić Stany Zjednoczone do powrotu do porozumienia nuklearnego z 2015 roku.

Admirał Gholamreza Tahani powiedział państwowej telewizji, że praktykowano strzelanie artyleryjskie w dzień i w nocy.

Ćwiczenia obejmowały również „różnorodne formacje obronne w kierunku kluczowej części ćwiczeń, które będą miały na celu uwolnienie statku handlowego zaatakowanego przez piratów” – powiedział.

Rosja i Iran przeprowadziły podobne ćwiczenia morskie wraz z Chinami na Oceanie Indyjskim w grudniu 2019 r. Dowódca irańskiej marynarki wojennej kontradmirał Hossein Khanzadi powiedział we wtorek, że indyjska marynarka włączy się do ćwiczeń w tym roku.

Prezydent USA Joe Biden, który objął urząd w zeszłym miesiącu, powiedział, że Waszyngton powróci do umowy nuklearnej, którą jego poprzednik Donald Trump porzucił, jeśli Iran wznowi przestrzeganie umowy, która nałożyła surowe ograniczenia na działalność Teheranu w zakresie wzbogacania uranu w zamian za zniesienie sankcji.

Trump przywrócił sankcje, kiedy wycofał się z porozumienia w 2018 roku. Iran powiedział, że Waszyngton musi ponownie przystąpić do porozumienia, zanim wróci do jego przestrzegania. 

źródło: gCaptain

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY