navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Indyjska marynarka wojenna była gospodarzem 27.edycji dwustronnych ćwiczeń morskich SIMBEX-20 Indii – Singapuru w dniach 23-25 ​​listopada 2020 r. na Morzu Andamańskim.

Cykl ćwiczeń SIMBEX pomiędzy IN a Navy Republic of Singapore (RSN), przeprowadzany jest corocznie od 1994 r. Ma na celu poprawę wzajemnej interoperacyjności i wzajemne przyswajanie najlepszych praktyk. Zakres i złożoność tych ćwiczeń stale rosła w ciągu ostatnich dwóch dekad, obejmując zaawansowane ćwiczenia morskie obejmujące szerokie spektrum operacji morskich.

W edycji SIMBEX 2020 udział wzieły okręty indyjskiej marynarki wojennej, w tym niszczyciel Rana z integralnym helikopterem Chetak oraz rodzime korwety Kamorta i Karmuk. Ponadto w ćwiczeniu wzieły udział okręty podwodne IN Sindhuraj i samoloty rozpoznania morskiego P8I.

RSN była reprezentowana przez fregaty klasy „Formidable” „Intrepid” i „Steadfast” ze zintegrowanym helikopterem S70B i czołgiem do lądowania klasy „Endurance” „Endeavour”.

Ćwiczenie, prowadzone jako ćwiczenie „bezkontaktowe, tylko na morzu ” z uwagi na pandemię COVID-19, podkreśla wysoki stopień wzajemnego zaufania i pewności, synergii i współpracy w dziedzinie morskiej między dwiema przyjaznymi marynarkami i morskimi sąsiadami . SIMBEX-20 był świadkiem, jak dwie zaprzyjaźnione marynarki wojenne uczestniczyły w zaawansowanych ćwiczeniach nawodnych, przeciwlotniczych i przeciw okrętom podwodnym, w tym w wystrzeliwaniu broni, przez trzy dni intensywnych wspólnych operacji na morzu.

Seria ćwiczeń SIMBEX jest przykładem wysokiego poziomu koordynacji i zbieżności poglądów między Indiami a Singapurem, zwłaszcza w dziedzinie morskiej, w celu zwiększenia ogólnego bezpieczeństwa morskiego w regionie i uwydatnia ich zaangażowanie na rzecz międzynarodowego porządku opartego na zasadach.

Źródło: Indian Navy

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY