navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Indonezyjska marynarka wojenna straciła łączność z okrętem podwodnym po szkoleniu w morzu

Indonezyjska marynarka wojenna szuka zaginionego okrętu podwodnego z 53 marynarzami na pokładzie. Okręt podwodny nie zdążył zgłosić się po szkoleniu Anti-submarine Warfare.

KRI Nanggala

Według rzecznika indonezyjskiej marynarki wojennej, pierwszego admirała Juliusa Widjojono, Okręt podwodny uczestniczył w ćwiczeniach torpedowych na wodach północnego Bali, ale nie przekazał wyników ćwiczenia zgodnie z oczekiwaniami.

Standardowo okręt podwodny musiał zgłosić się po szkoleniu, aby upewnić się, że jest bezpieczny.

KRI Nanggala (402) to druga łódź podwodna w klasie Cakra i znajduje się pod kontrolą Jednostki Okrętów Podwodnych Indonezyjskiego Dowództwa Floty Wschodniej. Został zbudowany w Niemczech w 1981 roku. Okręt podwodny Nanggala z silnikiem Diesla ma 59,5 metra długości i prędkość przelotową 21,5 węzła. Ma wyporność 1400 ton.

 Według indonezyjskiego rządu ostatnia pozycja łodzi podwodnej znajduje się na Morzu Balijskim u wybrzeży Surabaji, około 95 kilometrów (60 mil) na północ od Bali, obszaru, w którym woda ma podobno około 700 metrów (2296 stóp) głębokości. W ogłoszeniu rząd indonezyjski ogłosił, że grupa poszukiwawcza okrętów wojennych i wyspecjalizowanych nurków została wysłana i ujawnił, że poprosił o pomoc w poszukiwaniach rządy Singapuru i Australii. Wkrótce potem zgłoszono, że statek wsparcia i ratownictwa morskiego marynarki wojennej Republiki Singapuru (SSRV) Swift Rescue został wysłany na Morze Balijskie.

źródło: Navalpost

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY