navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Indie zapraszają Rosoboronexport do przetargu na okręty podwodne

Rosoboronexport otrzymał zapytanie ofertowe w ramach projektu P75(i) na dostawę okrętów podwodnych dla indyjskiej marynarki wojennej – poinformowała TASS służba prasowa rosyjskiej agencji eksportu broni podczas Międzynarodowego Forum Wojskowo-Technicznego Army-2021.

foto: India Navy-INS Kalwari

„Zgodnie z oficjalnym komunikatem strony indyjskiej 20 lipca 2021 r. ogłoszono przetarg na budowę sześciu okrętów podwodnych Projektu 75(i) z systemem napędu niezależnego od powietrza (AIP). Format partnerstwa – Mazagon Dock Shipbuilders i Larsen & Toubro uczestniczą w nim jako strategiczni partnerzy ze strony indyjskiej. Rosoboronexport otrzymał od tych firm odpowiednie zapytania ofertowe, które są obecnie rozpatrywane.

Według doniesień lokalnych mediów, całkowity koszt projektu szacowany jest na około 7 mld dolarów. Zagraniczni producenci będą współpracować z indyjskimi partnerami w ramach programu Make in India oraz na warunkach transferu technologii.

Międzynarodowe Forum Wojskowo-Techniczne Armia-2021 odbywa się w dniach 22-28 sierpnia w Kubince w obwodzie moskiewskim.

źródło: TASS

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY