navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Indie i Francja podsumowują bilateralne ćwiczenia Waruna 2021

19. edycja dwustronnych ćwiczeń marynarki wojennej Indii i Francji „VARUNA 2021” zakończyła się 27 kwietnia 2021 r . – poinformowało indyjskie Ministerstwo Obrony . Po raz pierwszy w ćwiczeniu uczestniczyły jednostki Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA)

Komunikat prasowy Ministerstwa Obrony Indii;

Ćwiczenie VARUNA 2021 odegrało kluczową rolę w budowaniu interoperacyjności i wzmacnianiu koordynacji między dwiema marynarkami. Ćwiczenie to dojrzewało przez lata wraz ze wzrostem zakresu, złożonością operacji i poziomem uczestnictwa. Ćwiczenia prowadzone w dniach 25-27 kwietnia 2021 r. Na Morzu Arabskim były świadkami szybkich operacji morskich na morzu, w tym zaawansowanych ćwiczeń obrony powietrznej i przeciw okrętom podwodnym, intensywnych operacji latania stałymi i obrotowymi skrzydłami, w tym lądowań helikopterów na pokładzie, manewrów taktycznych, oraz ostrzały przeciwlotnicze, trwające uzupełnianie i inne operacje związane z bezpieczeństwem morskim. Jednostki obu marynarki wojennej doskonaliły i doskonaliły swoje umiejętności bojowe, aby zademonstrować swoją zdolność jako zintegrowanej siły do ​​promowania pokoju, bezpieczeństwa i stabilności na obszarach morskich.

Powszechne rozumienie obu flot w wykonywaniu operacji morskich było oczywiste od samego początku ćwiczenia, w którym całe planowanie odbyło się poprzez spotkanie wirtualne, a ćwiczenia były prowadzone całkowicie w formacie bezkontaktowym.

Płynna koordynacja, precyzyjne wykonywanie manewrów i dokładność w złożonych ćwiczeniach charakteryzowały przebieg Varuna-2021 i pomogły jeszcze bardziej wzmocnić wzajemne zaufanie, interoperacyjność i wymianę najlepszych praktyk między obiema marynarkami.

Fregata Tarkash z pociskami kierowanymi indyjskiej marynarki wojennej będzie nadal ćwiczyć we francuskiej marynarce wojennej Carrier Strike Group (CSG) od 28 kwietnia do 1 maja 2021 r., Uczestnicząc w zaawansowanych operacjach nawodnych, przeciw okrętom podwodnym i obrony powietrznej z francuskim CSG.

źródło: MOD

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY